Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Bebek Pudrasının İşlevsel 5 Kullanım AlanıBebek pudrası denilince aklımıza ilk olarak bebeklerin pişik sorunu için kullanıldığı gelebilir. Ama kurutucu etkisi ve doğal içeriği ile bebek pudrasının daha pek çok nimetinden faydalanmak mümkün. Günümüzde organik ve doğal bakım önem  kazanmaya başladığı için kimyasal ürünlerin muadili olarak ev yapımı ve doğal ürünler tercih ediliyor. Bebek pudrası da yapısı ile pek çok sorunun çözümünde yardımcı rol oynuyor. Gelin birlikte bebek pudrası kullanım alanları listemize bir göz atalım.

1- Kuru Şampuan Yerine Bebek PudrasıYağlanan saçlarınız için yıkamanın uygun olmadığı durumlarda acil çözüm olarak kuru şampuanların tek çözüm olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kimyasal içerikli kuru şampuanlar yerine doğal içerikli bebek pudrası ile de saçınızdaki fazla yağı alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça basit. Bebek pudrasını saçınıza serperek fırça ile taradığınızda saçınızdaki yağlı görünümün bir anda yok olduğunu ve saçınızın çok temiz göründüğünü fark edeceksiniz.

2- Yağ Lekelerinden Kurtulmayı Bir de Böyle DeneyinBebek pudrasının kurutucu özelliğini yağ lekelerinin üzerinde de test edebilirsiniz. Yeni oluşan bir lekesindeki fazla yağı almak için bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Yağ lekeli kısmın üstüne pudra serperek fırça yardımı ile yavaşça ovarsanız, lekenin daha kolay çıkmasını sağlarsınız.

3- Bebek Pudrası İle Daha Dolgun KirpiklerKirpiklerinizin cılızlığından mı şikayetçisiniz? Dolgunlaştırıcı maskaralar olmazsa olmazınız mı? Bebek pudrasından yardım alacağınız minik bir uygulama ile artık dolgunlaştırıcı maskaralara ihtiyacınız olmayacak. Maskara öncesi kirpiklerinize pudra ile ince bir tabaka sağlarsanız kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlamış olursunuz.


4-Etkili Bir Makyaj Sabitleyici Mi Arıyorsunuz? 


Bebek Pudrası, tutucu etkisi ile makyajınız için harika bitiş ürünüdür. Makyajınızı sabitlemek için bir miktar pudrayı fırçanıza alarak uygulama yaparsanız makyajınızın daha uzun süre dayandığını fark edeceksiniz.

5- Karışan Kolyeleri Açmanın Kolay Yolu
Çekmecelerde, çantalarda birbirine girmiş, düğüm olmuş zincirleriniz varsa bebek pudrasının zincir açıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz. Düğümün üzerine biraz bebek pudrası serptiğinizde düğümün daha kolay açıldığını göreceksiniz.

Sevgiler...4 yorum:

 1. Diğerlerini duymuştum ama karışan kolyeyi ilk kez duydum ve çok şaşırdım ..Mutlaka bunu aklımda tutacağım.Bilgi için teşekkürler.Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Yazın çıplak ayak kapalı ayakkabı giyerken çok kullanırdım ben de. Eskiden şimdiki givi çeşit çeşit ince çorap yokken hep yara olurdu ayaklar. Derken ayakkabının içine pudra dökmeyi akıl etmiştim. Ne rahatlık :)

  YanıtlaSil
 3. ben de bir ara yüzüme kullanıyordum bebek pudrasını ama içindeki talk sebebiyle kansorojen olduğunu okuyunca vazgeçmiştim.Pek de masum değil anladığım kadarıyla.

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten süper öneriler,teşekkürler paylaşımın için canım...Bursaya sevgiler

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll