Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Daha Doğal Ve Kalın Kaşlar İçin Öneriler


Bir zamanların trendlerinden olan ip gibi incecik kaşlar tarih oldu. Artık daha doğal görünüme sahip, gür kaşlar daha çok tercih ediliyor. Ama kalın ve güzel forma sahip kaşlara kavuşmak, incecik kaşlara kavuşmaktan çok daha zor. Siz de kalın forma sahip kaşları daha çok beğeniyor ama kaş gürlüğünün bunun için yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Evde uygulanabilecek kolay reçeteler ile arzu ettiğiniz dolgun kaşlara kavuşabilirsiniz.

Kalın Kaşlara Sahip Olmak İçin Öneriler
Kaşlarınızın iyice kalınlaşması için öncelikle bir müddet müdahale etmeyip iyice gürleşmesini beklemek yararlı olacaktır. Daha sonrasında bir uzmandan yardım alarak, kaşın çevresinin toplanarak daha düzenli bir form kazandırılabilir. Kaşlarınızı nadasa bıraktığınız bu dönemde enlemesine bir kalınlık olmuş ama iç kısmında boşluklar oluştuysa bu durumda kaşları besleyerek bakım yapmak gerekiyor. Geçici çözüm olarak da kalem ya da kaş farları ile doldurularak boşluklu görünüm yok edilebilir.

Kaşlara bakım yapmak ve onların beslenmesini, güçlenmesini sağlamak için hint ya da sarımsak yağı kürleri uygulanabilir. Her iki kür de düzenli kullanım sonrasında gözle görülür bir dolgunluk sağlamakta.

Dolgun Kaşlar İçin Sarımsak KürüKaş dökülmeleri ve küsmeleri sonucu kaşların iç yapısında boşluklu bir görünüm meydana gelebilir. Sarımsak, besleyici özelliği ile küsen kaşlarınızın yeniden çıkmasına yardımcı oluyor. Bunun için sarımsak yağı kullanılabileceği gibi sarımsağı ezerek sorunlu bölgeye direkt uygulama yapılabilir. 1 diş sarımsağı 1 tutam tuz eşliğinde havanda döverek ya da ezerek zeytin yağı ilavesi ile de bu kürü kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Karışımı 10 dk kaşlarda beklemekten yeterlidir. Haftada 2 kez yapılması öneriliyor.

Hint Yağı ile Daha Gür Kirpikler

Hint yağı da kaş aralarındaki boşlukları doldurma ve kaşın daha dolgun bir görünüm kazanmasında oldukça etkili. Hint yağından bir miktar kulak çubuğuna dökerek kaş bölgesine uygulama yapabilirsiniz. Gece uygulama yapıp sabah yıkamak en sağlıklı kür uygulama yöntemi. Her gece uygulanması tavsiye ediliyor. 1 Ay sonra gözle görülür sonuçlar almak mümkün. Kaşlarınız istediğiniz dolgunluğa gelene kadar uygulamaya düzenli olarak devam edebilirsiniz.

4 yorum:

 1. hint yağını gece sürüp yatmak iyi fikirmiş deneyeceğim teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım arzuladığınız sonuca ulaşırsınız. Sevgiler

   Sil
 2. Hint yağının faydasını ben de gördüm, güzel bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll