Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Evde Hint Kınası Dövme Uygulaması Ve Dövme ÖrnekleriHint kızlarının ellerinde, yüzlerinde bazen de vücutlarının farklı yerlerinde Hint kınası ile hazırlanmış dövmelerin yer alması adeta bir gelenek. Bu gelenek bir süredir ülkemizi de sarmış durumda. Özellikle kalıcı dövme uygulamasına cesaret edemeyenler için geçici Hint dövmesi kınası iyi bir alternatif oluşturuyor. Bu dövmelerin popülerliği arttıkça pek çok kişi bu işi meslek olarak yapmaya başladı. Bu akıma katılmak için profesyonel uygulayıcılardan yardım alabileceğiniz gibi kolay temin edilebilir malzemelerle evde Hint kınası dövme uygulaması yapabilirsiniz.

Evde Hint Kınası İle Dövme UygulamasıHint kınası dövmesi ile evde dövme nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı için öncelikle gerekli olan malzemelere göz atmakta fayda var.

Gerekli Malzemeler

- İstenilen renkte Hint kınası (Aktardan temin edebilirsiniz)

- Alman Taşı (Aktardan temin edebilirsiniz, kalıcılığı arttırır. Tercihe bağlı.)

- Oksijenli su

- Şablon (Resim yeteneğinize güveniyorsanız şablonsuz da çizebilirsiniz. Ya da aydınger kağıdı ile kalemle deseni çizerek kopya yöntemi ile kolay uygulama yapabilirsiniz. Vücuda balsam sürerek kolaylıkla transfer edebilirsiniz.)

- Kürdan ya da ince uçlu fırça

Uygulama

- Aktardan temin edilen Hint kınasından desenin genişliğine göre değişen miktarlarda bir kaba koyuyoruz. Orta boyutlarda bir desen için 3 çay kaşığı idealdir. Hint kınasının farklı renkleri mevcut. Siyah ya da kızıl seçeneklerinden arzu etiğiniz rengi seçmeye özen gösterin.

- Hint kınasını, kıvamı kahve telvesi kıvamında olacak şekilde oksijenli su ile seyreltin.

- Kürdan ya da ince uçlu bir fırça ile uygulama yapın. Kolay uygulama için şablon satın alabilirsiniz. Ya da çıktı aldığınız deseni aydınger kağıdına kalemle çizebilir. Aydınger kağıdını roll-on ve ya balsam sürdüğünüz uygulama bölgesine kolaylıkla transfer edebilirsiniz.

- Uygulama sonrası 3-4 saat kuruması için beklemek gerekiyor. Dövme adeta kabuk tutuyor. Kuruduktan sonra kabuk yıkayınca kolayca çıkıyor. Yıkayarak dövmenin son şekline kavuşabilirsiniz.

Popüler Hint Kınası Dövme Örnekleri

Popüler dövme desenleri arasında mandala desenlerine sıklıkla rastlıyoruz. Sizin için derlediğim Hint kınası dövme örneklerine göz atarak tercih edeceğiniz model hakkında fikir edinebilirsiniz.

2 yorum:

  1. benim kızlarım sever oldu böyle şeyleri
    Bir deneyeyim cesaretimi topladığım bir günde

    Sevgiler

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll