Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Evde Papağan Bakımı


Çok sevilen kuş türlerinden biri olan papağanlar; sevimliliği, cana yakınlığı ve konuşabilme kabiliyeti ile çocuk, yetişkin hemen hemen herkesin gözdesi olmayı başarıyor. Papağanlar, evde evcil hayvan beslemeyi sevenlerin  tercihleri arasında yer alıyor. Elbette beslenecek papağanın cinsine göre bakım koşulları ve temin edilmesi gereken malzemeler değişiklik gösterecektir. Ama hangi papağan cinsi olursa olsun, onun evi olacak, günün büyük bir bölümünü geçireceği papağan kafesi seçimini özenle yapmak gerekiyor. Küçük ve uygun olmayan kafesler, papağanların kendinini güvende hissetmesine engel olabilir ve onların strese girmesine neden olabilir. Özellikle Evcil Jako papağanlar için papağan kafesi yerine papağan standı tercih etmek, onların huzuru ve mutluluğu için daha doğru bir seçim olabilir.

Papağan Kafesi Seçimi Nasıl Yapılmalı?


Papağan kafesleri arasından seçim yaparken öncellikle hangi papağan türü için kafes seçimi yapılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Papağan türü içerisinde yer alsalar da bir cennet papağanı ile bir jako papağanının bakımı ve ihtiyaç duyacağı kafes özellikleri farklılık gösterir. Jako papağanlarının gagaları oldukça güçlü olduğu için kafes yapılırken kullanılan telin kalınlığı da bu papağan türü için önemlidir. Kafes tellerinin kalınlığı kadar tellerinin sıklık mesafesine de dikkat edilmeli. Tel mesafesinin, papağanın başının sığamayacağı kadar sık, görüş mesafesini kapatmayacak kadar seyrek olması gerekiyor. Jako papağanlarının büyüklükleri de cennet ve sultan papağanlardan daha fazla olduğu için kafes büyüklüğü de özellikle bu papağan türü için oldukça önem taşıyor. Özellikle henüz evcilleşmemiş papağanlar, kolaylıkla strese girebildikleri ve bu durumda sıklıkla tüy dökebilirler. Bu yüzden kafesin kolay temizlenebilir özelliğe sahip olması, alt ızgarasının çıkabilmesi temizlik sırasında pratiklik sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll