Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Vazelinin 5 Farklı Alternatif Kullanım Alanı


Vazelin, hemen herkesin bildiği ve hemen her evde bulunan, nemlendirme amaçlı kullanılan ve çok sevilen bir ürün. Özellikle kurumuş ve çatlamış topukların ve dudakların onarımında sıklıkla tercih ediliyor. Kış aylarında vazgeçilmez nemlendirme ürünlerinden biri olan vazelin aynı zamanda parlaklık ve kayganlık da sağlıyor. Vazelinin bu özelliklerini göz önünde bulundurarak ve bu  özelliklerinden faydalanarak vazelini farklı kullanım alanlarında değerlendirmek mümkün.

1- Makyaj Çıkarmak İçin Oldukça İdeal
Makyaj yapmak oldukça keyifli olsa da makyajı çıkarma işlemi işin aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Özellikle de rimel ve eyeliner kullanılan göz makyajlarını çıkarmak kolay değil. Sevilen ve tercih edilen birçok makyaj temizleyici ürünün bile göz makyajının yeterli olmadığını biliyoruz. Oysa vazelin, eyeliner ve göz kalemi gibi çıkmaya karşı daha çok direnç gösteren kozmetik ürünlerinin temizliğinde oldukça başarılı. Bir pamuğa vazelin alarak makyajınızı temizlemeye çalıştığınız da kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

2- Kaş Şekillendirmenin Pratik Yolu

Kaşlarınıza yön vermek ve onları yumuşatmak aynı zamanda da beslemek için vazelin ile badem yağını kaşlarınıza sürerek kaş maskesi uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem kaşlarınıza daha kolay şekil verebilir hemde kaşlarınıza bakım yapmış olursunuz.

3- Daha Kalıcı Kokular


Parfüm kullanmayı seviyor ama bazı çok sevdiğiniz kokuların çabuk uçmasından yakınıyorsanız vazelinden yardım alabilirsiniz. Parfüm uygulamadan önce uygulanacak bölgeye vazelin sürüp daha sonra parfüm sıktığınızda önceki duruma göre kokunun daha fazla kalıcı olduğunu fark edeceksiniz.

4- Kirpik Bakımında Vazelinden Yardım Alın


Daha gür ve uzun kirpikler için vazelin ve hindistan cevizi yağı karışımını deneyebilirsiniz. Makyaj yapmadığınız günler temiz bir fırça yardımı ile bu karışımı kirpiklerinize uygulayabilir, arzu ettiğiniz gür ve uzun kirpik görünümüne kavuşabilirsiniz.

5- Makyaj Lekelerine Elveda


Makyaj yaparken giysilerinize makyaj kalıntıları bulaşabilir. Makyajlı iken kıyafet giyip çıkarmak da makyajın kıyafetlere bulaşması açısından risklidir. Tüm dikkatinize rağmen giysilerde makyaj lekeleri oluşmuşsa vazelin ile ovarak lekenin kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz.5 yorum:

 1. ÇOK GÜZEL bir yazı olmuş emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Ne çok yerde kullanılabiliyormuş özellikle koku konusu ilgimi çekti.

  YanıtlaSil
 3. makyaj lekelerinde işe yaradığını bilmiyordum süper oldu bunu öğrendiğim.. tırnak etleri için de kullanabilirsin..

  YanıtlaSil
 4. göz makyajında en kısa sürede deniycem, gerçekten makyaj temizleme sütleri falan çok işe yaramıyor.

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel bir yazı olmuş, emeğinize sağlık :) banada beklerim, eliftobur.blogspot.com.tr :))

  YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll