Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Banyolara yenilik katacak yaratıcı dekorasyon fikirleri


Banyonuza yenilik katmak isteniyorsa, sadece ufak bazı dokunuşlar yaparak banyo dekorasyonunda farklı bir hava estirmek mümkün. Yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyulduğunda biraz dekorasyon dergisi karıştırmak da, dekorasyon siteleri inceleyerek sunulan önerilere kulak vermek de fayda var.

En çok ilgi gören dekorasyon sitelerinden biri olan www.dekoralist.com fikir alabilecek en doğru adreslerden biri. Dekoralist’de evin her bölümünde uygulayabilecek harika dekorasyon fikirleri mevcut. Yazılarda yer alan görseller de dekorasyon yaparken ayrıca ilham verebilir, keyifle yeni bir ev yaratılmasına yardımcı olabilir.

Banyonun görünümünde büyük değişiklikler yapmaya bütçe müsait değilse, dekoratif görünümde bazı değişiklikler yaparak çok daha şık ve ferah bir banyo oluşturulabilir. Banyolarda farklı bir hava estirmek ve şıklık katmak için yaratıcı banyo dekorasyon fikirlerini uygulamak yeterli.

İşte Dekoralist.com’un size önerdiği yaratıcı fikirler:Banyolar büyükse kullanım alanı çok daha fazla olacaktır. Küçük bir banyo söz konusu ise üzülmeye gerek yok çünkü banyoda hem şık hem de kullanışlı alanlar yaratmak için pratik ve yaratıcı depolama alanları oluşturulabilir. Tüm kişisel bakım ürünleri, havludan temizlik eşyalarına kadar pek çok eşya bu depolama alanlarında saklanarak dağınıklık önlemiş olur.  Saç şekillendiriciler fazla yer kaplıyorsa, onlar için oldukça pratik bir saklama alanı yaratılabilir, hem yerden tasarruf etmek hem de şık bir çözüm üretmek için düzleştirici ve maşa rulo pvc yardımıyla banyo dolabının iç kapağına yapıştırılabilir. Saç kurutma makinesi ve düzleştiriciler için banyo dolabının yan tarafına geniş, tel bir sepet monte ettirilerek de farklı bir saklama alanı oluşturabilmek mümkün.

Saç, cilt ve yüz bakımı için kullanılacak ürünlerin ve çeşitli eşyaları yerleştirilebileceği çekmece içi düzenleyiciler hem şık duracak hem de daha düzenli olmayı sağlayacaktır.

Çiçekler evin her yerinde kullanılabildiği gibi banyolarda da farklı bir hava yaratmak için tercih edilebilir. Çiçekler kullanarak tasarımlar yapabilir, renkli camdan şişelere, kavanozlara, tepsilere ya da sepetlere yerleştirilecek çiçekler ile banyoda çok şık ve farklı bir hava oluşturulabilir. Hazırlanacak tasarımlar dolabın, lavabonun üzerinde, küvet kenarlarında ya da istenilen uygun bir köşede kullanılabilir. Bu tasarıma mumlar da eklenerek romantik bir hava yaratmak mümkün.

Tepsiler ve sepetler evin her yerinde kullanılabilen ve adeta hayat kurtaran bir aksesuarlardır. Banyoda tepsi ya da hasır sepetler kullanarak misafir havluları, sabunlar, şampuan ve krem veya makyaj temizleme malzemeleri tepsi üzerinde ya da sepet içerisinde saklanabilir.

Banyo dolapları eskidiyse ve değiştirmek için şimdilik yeterli bütçe yoksa yapılabilecek işlem aslında oldukça basit. Dolapları farklı bir renge boyatarak, üzerine zarif çiçek desenleri ya da çeşitli desenler yaptırılarak, dolap kulplarını değiştirerek bir anda banyonun havası değiştirilebilir.

Banyoda değişiklik yapmak isteniyorsa, aydınlatmaları değiştirmek mümkün. Banyoda farklı ve iddialı aydınlatmalar kullanılarak  ilgi çekici bir görünüm yakalanabilir.

Banyoda kullanılan kilimleri ya da banyo takımlarını yenilerek de banyoda değişiklik yaratılabilir. Özellikle yaz havası banyoya taşınmak isteniyorsa, banyo dekorasyona uygun olacak şekilde  bej, krem mavi, turkuaz renkleri içeren takımlar ya da kilimler tercih edilebilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll