Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Dolaşan Saçları Açmak İçin ÖnerilerUzun saçların pek çok saç modelini uygulayabilme avantajı olduğu gibi; geç kuruma, dolaşma gibi dezavantajları da olabiliyor. Özellikle boya ve sıklıkla düzleştirici kullanımı saç kalitesini bozduğu için dolaşma sorunu sıklıkla karşımıza çıkıyor. Saçların iyi durulanmaması da saç dolaşmasına sebep olabiliyor. Saç uçlarında kırık oluşumu da saç dolaşmasının sebepleri arasında yer alıyor. Kıvırcık saçlara sahip kişilerde bu sorunla sıklıkla karşılaşıyor. Düzenli saç bakımı yaparak saç dolaşması sorununu azaltabilirsiniz.

Dolaşmış Saçlar Nasıl Açılır?

Saç neminin kaybetmesi saç dolaşmasına sebep olabiliyor. Saçınız kuru ise sprey ile su sıkarak taramayı deneyebilirsiniz. Nemli saç daha kolay açılır ve kırık oluşumu da aza iner. Ama saç dolaşması sadece saç kuru iken olmaz. Özellikle boyalı ve yıpranmış saçlar banyo sonrası da dolaşır ve açılması zor hale gelebilir. Banyo sırasında saç bakım kremi kullanmak saçın daha kolay açılmasını sağlayacaktır. Saçları tararken nemli olarak ve tutam tutam ayırırsanız daha kolay tarama yapabilirsiniz. Saç düğümü söz konusu olmuşsa ince tarak yerine kalın tarak tercih edin. İnce tarakla saçı açmaya zorlamak saçın daha çok kırılmasına sebep olacaktır. 

1 yorum:

  1. eskiden çok sık karşılaştığım bir durumdu, şimdi dökülmeden kaynaklı azaldığı için pek bu sorunu yaşamıyorum
    Sevgiler

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll