Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Geri Dönüşüm İle Yaratıcı Saksı Önerileri


Özellikle bahçe ve salon dekorasyonlarına renk katan çiçeklerin, saksılarını da dekorasyon objesi olarak düşünebiliriz. Çünkü sadece çiçekler değil saksılar da görünümleri ile dekorasyonda fark edilirler. Dekorasyona uyum sağlayacak saksılar ile daha fresh bir görünüm elde edebiliriz. Bunun için sevdiğiniz saksı modelleri seçebileceğiniz gibi kendi saksınızı kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bunun için artık malzemeleri geri dönüşüm proje fikirleri ile değerlendirebilirsiniz. Bu yazımda geri dönüşüm projeleri ile saksı fikirleri derledim.

Yaratıcı Saksı Fikirleri

Kendin yap projelerinin en çok kullanılan malzemelerinden biri de kavanozlardır. Boyamaya ve süslemeye çok elverişli oldukları için kavanozları çok farklı amaçlar için kullanmak mümkün. Dilerseniz şık bir vazo ya da sukulent saksısı olarak da kavanozları değerlendirebilirsiniz.


Oldukça işlevsel olan bir diğer evsel atık malzemesi de konserve kutuları. Konserve kutularını boyayarak mumluk ya da kalemlik olarak kullanabilirsiniz. Ya da içine istediğiniz çiçeği ekerek saksı olarak da değerlendirebilirsiniz.Kendin yap projeleri son derece yaratıcılığa açıktır. Hayal gücünüzü kullanarak pek çok şeyi bambaşka şeylere dönüştürebilirsiniz. Bu örnekte de emektar çaydanlık çok otantik, hoş bir saksıya dönüşmüş.


Yaratıcılıkta sınır olmadığına göre ihtiyacımız olan şeyi ve elimizdekileri iyi değerlendirmeyi bilirsek ortaya hoş görüntüler çıkacaktır. Yağmur çizmeleri, eski çantalar hatta eski kıyafetler, eski lastikler bile birer saksı olabilir. Neden Olmasın?

2 yorum:

 1. İş ki gönlünden gelsin, yaşantın olanak ve olasılıklarla dolu diyorsun yani :-)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha güzel özetlenemezdi heralde:) Teşekkürler, Sevgiler

   Sil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll