Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Mutfağı Yenilemenin 6 Ekonomik YoluÖzellikle bayanların evde çok zaman geçirdiği mekanlardan biri olan mutfakların dekorasyonunu da önemsemek gerekiyor. Dekorasyon blog yazarı olarak mutfak dekorasyonunda zaman zaman ufak değişiklikler yapılmasının ortam enerjisini olumlu etkilediğine inanıyorum. Büyük değişiklikler yapmak için maddi imkanınız ya da yeterli zamanınız olmayabilir. Ufak değişiklikler ile de mutfak dekorasyonunun havasını tazeleyebilirsiniz. Dekorasyon bloğu yazarı olarak bu yazımda ufak dokunuşlar ile mutfak yenileme fikirlerini bir araya getirdim.

Aydınlatma Değişikliği İle Mekanda Fark Yaratın

Ufak ya da önemsiz bir detay olarak düşünülse de aslında aydınlatma bir mekanın dekorasyonunda en önemli öğelerden biridir. Doğru aydınlatma, mekanın dekorasyonunun ön plana çıkmasını sağlar. Bazen mekanda farklı bir hava yakalamak için sadece aydınlatma şeklinde değişiklik yapmak bile yeterlidir. Mekanda daha önce tavandasn aydınlatma kullanılıyorsa, elektrik tasarrufu sağlayan led lambalar tercih edilebilir. Led lambaları mutfak dolaplarına, tavan kenarlarına ya da en çok aydınlatma ihtiyacı duyduğunuz alanlara yerleştirebilirsiniz. Bu değişikliği yaptığınızda aydınlatmanın dekorasyondaki yerini daha iyi anlamış olacaksınız. Çünkü mekanın eski ambiyansından eser kalmayacak.
Eşyaların Yerlerinde Farklılık Yapın

Çoğu zaman en pratik ve en kolay değişiklik yöntemi, yer değişikliği yapmaktır. Ama inanın sadece basit bir yer değişikliği ile mekanı sıradan görünümünden kurtarır, yeni bir enerji yükler. Eşyaların yerlerine alıştığımızda eşyaları bulma işlemini refleks olarak yaparız. Yerleri değiştiğinde bir süre bocalamamız normal. Böylece beyin egzersiz yapma imkanı bulacak.Renk Değişikliği İle Farklı Etki Sağlayın

Her rengin farklı bir enerjisi ve insanlar üzerinde farklı etkileri olduğuna inanılır. Siz de mutfak ortamına hakim olmasını istediğiniz duruma göre renk seçimi yapabilirsiniz. Örneğin kırmızı, duygusal yoğunluğu arttıran ve coşku aşılayan bir renktir. Mavi renk ise huzuru simgeleyen bir renktir ve iştah kapatıcı etkisi olduğuna inanılır. Renk değişikliğini duvarları ya da mutfak dolaplarını yeniden boyayarak yapabilirsiniz. Ya da aksesuar yeniliği ile de ortama hakim olan renk de değişiklik sağlayabilirsiniz.
Bitkilerin Doğal Görünümünden Faydalanın

Mekanda yeşil bitkilerin varlığı ortama doğal bir hava kazandırır. Biz de mutfak dekorasyonunda naturel bir görünüm yakalamak istiyorsanız yeşil bitkilere mutfağınızda yer açabilirsiniz. Hatta fincan ya da çaydanlık gibi mutfak eşyalarının içinde taze baharatlar da yetiştirebilirsiniz. 


Son dönemlerde pek çok alanda kara tahta kullanımı oldukça popüler. Siz de kara tahtalara mutfağınızda yer açabilirsiniz. Kara tahta görünümünü, yapı marketlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz boyalarla sağlayabilirsiniz.


Beyaz eşyalar adını beyaz renginden almıştı. Oysa günümüzde beyaz renkten çok inox modeller daha çok tercih ediliyor. Renkli beyaz eşyalar da beğeni topluyor. Beyaz eşyalarınızı değiştirme şansınız yoksa kapaklarını yapışkanlı kağıtlar ile kaplayabilirsiniz. Böylece hem beyaz eşyalarınız yeni bir görünüme kavuşmuş olacak hem de mutfağınızın dekorasyonunda fark sağlamış olacaksınız.1 yorum:

  1. Arada ufak dokunuşlarla yaşadığımız mekanı değiştirmek iyi oluyor..Son iki resimdeki mutfakları çok beğendim. :)

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll