Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Sivilcelere İyi Gelecek Ev Yapımı ÖnerilerSivilcelere ne iyi gelir? Sivilce problemi yaşayanların en çok cevabını merak ettiği sorudur. Bu sorunun yanıtı kişinin cildine göre değişkenlik gösterir. Sivilcelerin kuruması için etkili farklı yöntemler mevcut. Fakat bazı yöntemler, hassas ciltler için uygun olmayabilir. Uygulama yapmadan önce sadece bir sivilce üzerinde deneme yapılması, kaşıntı ve yanma gibi hisler olursa durulama yapılması tavsiye ediliyor. Sivilce mücadele yöntemlerinden önce sivilce nasıl oluşur ona bir göz atalım.

Sivilce Neden Meydana Gelir?Sivilce denilince pek çoğumuzun aklına ergenlik dönemi geliyor. Ergenlik döneminde sivilce oluşumu neredeyse kaçınılmazdır. Bu dönemde meydana gelen hormonal düzensizlik sivilceleri tetikler. Ergenlik döneminde sivilce oluşumunu en aza indirmek için yağlanan cildin sık sık yağdan arındırılması önerilir. Yüzü sık sık yıkayıp, yağını almak amacıyla bebek pudrası sürülürse ciltteki fazla yağ oluşumu ve sivilceler bir miktarda olsa önlenebilir. Sivilce tedavisinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus ise sivilcelerin iz bırakmamasına özen göstermektir.

Sivilcelere İyi Gelen Doğal Yöntemler

- Sirke: Dezenfektan olarak pek çok amaç için kullanılan sirke, sivilceli olan cildi bakterilerden arındırmada oldukça etkilidir. Sirke, sivilcelerin daha da büyümeden kolaylıkla yok olmalarını sağlar. Ama hassas ciltlerde yanma, kızarıklığa yol açabilir. Sulandırdığınız sirke ile sivilceleri silebilirsiniz.

- Limon: Oluşan sivilceleri kurutma da oldukça etkilidir.

- Yumurta Sarısı: Sivilcelerin iz bırakmadan, daha çabuk iyileşmesinde etkilidir. 1 yumurta sarısı çırpılarak sivilceli bölgeye sürülür. 1 saat kadar bekletilip, durulanır.

Patates: Özellikle irinli bir sivilce problemi ile karşı karşıya iseniz çiğ patatesi ortadan ikiye kesip iç kısmı ile sivilceyi hafifçe ovalayabilirsiniz. Patatesin iltihap alma özelliği ile sivilcenin iltihabı kuruyup, kısa sürede de sönecektir.1 yorum:

  1. Sivilceler için doğal kil maskesini de öneririm canım, ayrıca limon ve sirkeli suyu da deneyeceğim, bu faydalı paylaşım için teşekkürler, sevgilerimle :)

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll