Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Eski CDler Duvar Süsü Oluyor


Günümüzde Cd kullanımı çok azaldıysa da yine de hemen hemen herkesin evinde Cd bulunur. Kendin yap projelerinde en çok kullanılan geri dönüşüm malzemelerinden biri de cdler. Siz artık ihtiyaç duymadığınız cdleri atıyorsanız bir kez daha düşünmenizi öneririm. İhtiyacınız doğrultusunda cdlere çok farklı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Cd ile neler yapılır, araştırdım ve bu yazımda cd ile yapılan dıy projeleri arasında yer alan cdden duvar süsü yapma aşamalarını derledim. 


İlk aşama olarak koyu renk bir akrilik boya ile cdnin parlak yüzeyini boyuyoruz ve kurumaya bırakıyoruz.Kuruduktan sonra kurşun kalem ile istediğimiz deseni boyalı kısma çiziyoruz. Bu aşamada çiziminize güvenmiyorsanız şablon kullanabilirsiniz. Son aşama olarak çizdiğimiz desen doğrultusunda sivri uçlu bir cisimle cdye zarar vermeden boyayı kazıma işlemi yapıyoruz. Bu aşama ile cdnin parlak yüzeyi desen doğrultusunda ortaya çıkacak. Bu çalışmayı duvar süsü olarak kullanabileceğiniz gibi bardak altlığı gibi farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz.3 yorum:

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll