Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Gül suyu İle Güzellik Önerileri


Alkol içermediği için mevlitlerde kolonya yerine kullanılan gül suyu, içeriğindeki vitaminler ve antioksidan özelliği ile aslında cildimiz için de oldukça faydalı. Düzenli olarak cilt bakımında kullanıldığında yaşlanma sürecini yavaşlatır aynı zamanda da iyi bir tonik ve cilt temizleyicisi görevi görmektedir. Cildin ışıltısını kazanmasına yardımcı olur. Bu yazımda sizler için gül suyunun cilt bakımında kullanım yerlerini derledim.

Gül suyu İle Güzellik Reçeteleri

Güzel kokusu ve estetik görünümü ile sevilen çiçeklerden biri olan gül, aynı zamanda da cilt için oldukça faydalıdır. Bu yüzden pek çok kozmetik üründe gül suyundan faydalanılır. Gelin birlikte gül suyunun kullanım amaçlarına göz atalım.- Gözaltı morlukları ve göz altı şişlikleri için; 

Sabah uyandığınızda göz çevresinde beliren şişlik ve morluklardan rahatsız oluyorsanız, gül suyunun şifasından yararlanabilirsiniz. Bunun için buzlukta dondurduğunuz gül suyu ile masaj yapmanız yeterli olacaktır. Gül suyu ve buzun etkisi ile göz bölgesi canlanacak ve tazelenecek. Bu işlemi tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz.

- Bunaldığınızda;

Gül suyunun hoş kokusu ile ferahlatıcı bir etkisi vardır. Bunaldığınız ve tazelenmeye ihtiyaç duyduğunuz anlarda sprey şişeye doldurduğunuz ve buzdolabında sakladığınız gül suyu ile ihtiyaç duyduğunuz ferahlık hissine kavuşabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll