Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kolay Yağlanan Saçlar İçin Öneriler


Saçların çabuk yağlanması pek çok kişinin ortak şikayeti. Yağlı saç görüntü itibari ile göze hoş gelmediği için kişi de rahatsızlık yaratıyor. Bunun için çabuk saç yağlanması sorunu yaşayanlar çözümü saçı sıklıkla yıkamakta buluyor. Ama saçın sık sık yıkanması saç derisinde yağ üretiminin daha da artmasını sağlıyor. Böylece saçlar daha da hızlı yağlanıyor. Bu yazımda çabuk yağlanan saçlar için çözüm önerileri derledim.

Saçınız Çabuk Yağlanıyorsa

- Sıcak su yağ üretiminin artmasını kolaylaştırır. Bu yüzden duş alırken sıcak yerine ılık su kullanmaya özen gösterin. Sıcak su aynı zamanda varis oluşumunun da tetikçisidir.

- İşlem gören saçlar, doğal saçlardan daha kolay yağlanır. İşlem sıklığını azaltmanızda fayda var.

- Saç tipinize uygun şampuan seçimine özen gösterin. Yağlı saçlar için özel olarak formüle edilmiş ürünleri deneyebilirsiniz. Saç kremi kullanımı da saçın daha çabuk yağlanmasında etkilidir.

- Beslenme şekli de saçın yağlanmasını etkileyen faktörlerden biri. Gözlemlediğiniz de yağlı yiyecekleri yoğun olarak tüketirseniz saçınızın daha kolay yağlandığını fark edeceksiniz.

- Yağlı saçlara limon suyu ile yapılan bakım, saçın yağ dengesini sağlamasına yardımcı olur ve saçın daha canlı görünmesini sağlar.

- Acil durumlarda yağlı görünümden kurtulmak için saç diplerine bebek pudrası serpebilirsiniz. Bu işlem saçınızı yağlı görünümden kurtaracaktır.


2 yorum:

  1. Çok güzel faydalı bilgiler.Emeğinize sağlık.Sevgiler

    YanıtlaSil
  2. Bebek pudrası kısmını hiç bilmiyordum

    Sevgiler

    YanıtlaSil

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll