Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kedi Sahiplenmek İsteyenlere 6 Tavsiye

şirin kedi ile ilgili görsel sonucu

Kediler evde en çok beslenen evcil hayvanlar arasında yer alıyor. Yavru ya da yetişkin olsun, ilk defa bir kedi sahiplenecek ve onun bakımı ile ilgilenecekseniz kedinizi iyi tanımakla işe başlamalısınız. Onun bakımı ve beslenmesi için bilmeniz gereken bazı detaylar da var. Mamalarının seçiminden sağlığına, evde rahatlığını sağlayacak yatak, tırmalama tahtası, tüy yapısına uygun kedi tarağı gibi materyallere ihtiyacınız olacak. Ayrıca bir kedi tasması ve taşıma çantası da edinmenizde fayda var.

Kedi sahiplenmek isteyenler hangi detaylara önem vermeli? İşte 6 tavsiye:

Kediniz içim doğru şekilde mama seçimi yapın

Yavru ya da yetişkin olması kedinizin beslenme şeklini etkiler. Eğer yetişkin bir kedi aldıysanız daha önce yediği mamayı öğrenerek aynı mamayla devam etmeniz söz konusu. Yavru bir kedi sahipleniyorsanız, bu durumda yavru kedilere uygun besin değerleri içeren özel yavru mamalarını tercih etmelisiniz. Kedi mamalarının yavru ve yetişkin ayrımlı mamaları olduğu gibi içerik olarak farklılık gösteren de çeşitleri var. Kedinin türüne ve yaş aralığına göre tercih edilecek çeşitli kuru ve konserve kedi mamaları ile kedinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Kedinizi beslerken kedi mamasının yanında mutlaka bir kap temiz su da bulundurmanız gerekir. Çok derin  mama kapları tercih etmemeniz de fayda var.  Mama ve mama kabı konularında petza.com.tr’nin zengin ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Kedinizin tuvalet ihtiyacı için bir kum kabı ve kum kullanın

Kediler köpeklerden farklıdır çünkü tuvalet ihtiyacı için kediler köpekler gibi dışarı çıkarılmaz. Bu nedenle evde tuvalet ihtiyacını gidermesi için kedinizin boyutlarına bağlı kalarak bir kum kabı ve kabın içine koyacağınız  kedi kumu kullanmanız gerekir.

Rahatı için ona bir yatak ve köşe hazırlayın

Kedinizin uyuyacağı, dinleneceği alanda bir köşe oluşturabilir, bu kedinizin boyutlarına göre alacağınız yatağını yerleştirebilirsiniz. kedi yatağını uygun gördüğünüz bir yere yerleştirin. Bu köşeye mama ve su kabını da koyabilirsiniz. Böylelikle kediniz kendi yaşam alanını tanıyacaktır.

Kedinizin tüylerini düzenli aralıklarla fırçalayın, tarayın

Kedinizin tüylerinin düzenli aralıklarla taramak için, kediniz uzun tüylüyse uzun dişli kedi tarağı, kısa tüylüyse kedi fırçası tercih etmelisiniz. Kedinizi fırçalamanız/taramanız ölü deri ve tüylerin daha kolay atılmasını sağlamakla birlikte, kedinizin parlak tüylerini görünür hale getirecektir. Tüyler baş bölgesinden kuyruk ucuna kadar taranmalıdır.

Kediniz için aksesuarlar alabilirsiniz

Kedinizin hem egzersiz yapmasını sağlamak hem de tırnaklarındaki ölü deriyi atması için bir tırmalama tahtası temin edebilirsiniz. Kedinizle oyun oynadığınızda aranızdaki iletişimi daha da güçlendirebilirsiniz. Kediniz ile oynayabileceğiniz hazırlanmış kedi oyuncakları pet shoplarda bulunuyor. Kedinizle seyahat etmeniz gerektiğinde onu taşıyabileceğiniz bir seyahat çantası da evde bulundurmalısınız. Kediler için tasarlanmış çok şirin kıyafetler de var.

Kedi tasması kullanarak kaybolmasını önleyin

Kedinin sokağa çıkıp gezmesine izin verilecekse, boynuna takılacak bir tasma üzerinde yer verilecek bilgiler kedinize ulaşılamadığınız bir durumda onu bulanların size ulaştırmasında etkili olacaktır.


Kedi bakımı, besinleri, oyuncakları, sağlık ürünleri ve daha fazlası için online pet shop mağazanız petza.com.tr’yi ziyaret etmeyi unutmayın. Online petshop ürün mağazanız petza.com.tr web sitesinden kedinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir, eğlenceli oyun malzemeleri ve renkli kedi ürünleri ile kedinizi mutlu edebilirsiniz.
Alışverişlerinizi tamamladıktan sonra ödemelerinizi yaparken, kredi kartınızı güvenle kullanabilir, kredi kartı ile ödeme yapmayacaksanız havale veya kapıda ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll