Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Öksürük İçin Mutfaktan Çözüm Önerileri


Günlük yaşamı etkileyen ve kışın gelmesi ile görülmesi sıklaşan semptomlardan biri de öksürüktür. Çocuklardan yetişkinlere pek çok kişinin ortak şikayeti olan öksürüğün farklı sebepleri ve çeşitleri olabilir. Kış aylarının gelmesi ile daha çok kendini belli eden öksürüğün grip, soğuk algınlığı, bronş tıkanıklığı gibi pek çok nedeni olabilir. Öksürüğü önlemek için öncelikle kaynağını belirmek tedavinin daha doğru yönetilmesini sağlayacaktır.

Kuru Öksürük İçin Doğal Reçeteler

Solunum yollarında meydana gelen alerjik reaksiyonlar ve boğazda meydana gelen tahriş sonucu sıkla rastlanan bir öksürük türü olan kuru öksürük genellikle balgam ile kendini gösterir. Balgam çıkışı mukusun dışarı atılması anlamına geldiği için tedavi sırasında istenen bir tepkidir. Bu yüzden kuru öksürük şikayeti için önerilen doğal tedavi yöntemleri de balgam oluşumunu arttırma yönünde olacaktır. Doğal tedavi önerilerinden önce bulunulan ortamın neminin artırılması tedaviyi kolaylaştıracaktır. Kuru öksürük için oldukça işe yarayan ve pratik bir çözüm sunan tuzlu su ile gargara yapmak boğaz bölgesini rahatlatacak ve enfeksiyonların önlenmesini sağlayacaktır. Solunum yolunu nemlendirmek ve açmak için buhar banyosu uygulaması da oldukça faydalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll