Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Evde Onarıcı Saç Serumu YapımıSaçlar, bayanların en önemli fiziksel aksesuarlarından biridir. Kimisi uzun saç sever, kimisi kısa. Kimisi dalgalı saçlara bayılır, kimisi düz saçtan vazgeçemez. Ama her bayan bakımlı ve hoş görünümlü saçlar hayal eder. Saçlar narindir; içsel, dışsal pek çok faktörden etkilenir. Beslenme şekli de saçların kalitesine etki eder, saça uygulanan işlemler de. Eğer sizin de saçlarınız arzu ettiğiniz parlaklığa, dolgunluğa sahip değilse, dökülme problemi yaşıyorsanız saçlarınıza bakım yapma zamanınız gelmiş demektir. Bu bakımı profesyonel olarak da yapabileceğiniz gibi evde kendi imkanlarınız doğrultusunda da yapabilirsiniz. Evde saç bakımı için pek çok alternatif bulunuyor. 

Canlılığını Kaybetmiş Saçlar İçin Serum Tarifi
Işıldayan saçlar, sağlık belirtisidir. Saç ne kadar parlak ve canlı ise o kadar sağlıklıdır. Ama saçlar zaman zaman sağlığını kaybedebiliyor. Bu da saç dökülmesi, saç uçlarının kırılması ve cansız görünüm ile sonuçlanabiliyor. Saçlarınızın eski parlaklığına kavuşması için evde de bakım uygulaması yapabilirsiniz. Canlılık ve sağlık kazandıran bu serum tarifi ile saçlarınız eskisinden daha hoş görünecek.

Parlaklık kazandıran serum 

1 Yemek kaşığı argan yağı, 2 yemek kaşığı jojoba yağı, 2 yemek kaşığı avokado yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı karıştırılır. Püskürtmeli bir şişeye konulursa uygulama daha pratik olur. Bu karışım ile diplerde dahil olmak üzere tüm saça masaj yapılır. 1 saat saçta beklettikten sonra durulanır. Haftada bir uygulanması uygundur.

İşlem Görmüş, Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Serum Yapımı

Saça uygulanan boya, perma, röfle hatta fön gibi işlemler saç yapısının bozulmasına hatta yıpranmasına sebep oluyor. Ortaya çıkan yıpranmış görüntü de biz bayanların hiç hoşuna gitmiyor. Bunun için çoğu zaman kestirme yöntemini bile tercih edebiliyoruz. Evde uygulayacağınız bakım ile de saçları kestirmeden eski sağlıklı görüntüsüne kavuşmanız mümkün.

Onaran Saç Serumu 

Eczaneden temin edebileceğiniz E vitamininden 5 damla; 4 yemek kaşığı lavanta yağı ve 4 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ile karıştırılır. Karışım saç derisine ve saçlara masaj yaparak yedirilir. 2 Saat bu şekilde beklenir ve sonra durulanır. Haftada bir ya da iki kez uygulanabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll