Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Doğal Makyaj Temizleme ÖnerileriSağlıklı bir cilt için cilt bakımlarının yanı sıra cilt temizliği de büyük önem taşıyor. Makyajın cilde en az düzeyde zarar vermesi için makyaj temizleme işlemini es geçmemek gerekiyor. Özellikle makyaj ile uyumak cilt sağlığı için tehlike oluşturabilir. Ama makyajınızı etkili bir şekilde temizlemek için pahalı makyaj temizleme ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz. Evde hazırlayacağınız doğal makyaj temizleme yöntemleri ile hem cildinize bakım yapabilir hem de makyajdan arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

Vazelin ile Makyaj Temizleme

Neredeyse her evin olmazsa olmazlarından biri olan vazelinin pek çok farklı kullanım alanı bulunuyor. Vazelinin farklı kullanım alanları ile ilgili daha önce yazdığım yazıya burdan ulaşabilirsiniz. Çok iyi bir nemlendirici olarak bilinen vazelin, makyajı etkili bir şekilde çıkarmak için de oldukça iyi bir malzeme. Nemlendirici uygular gibi yüzünüze yedirebilir daha sonra pamuk ile silerek makyajınızı kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Vazelin ile makyajınızı temizlerken aynı zamanda da cildinizin gün içinde kaybettiği nemi tekrar kazanmasını da sağlamış olacaksınız.

Bebek Yağı İle Cilt Temizliği

Bebek yağı, hem cildinizi besleyen ve nemlendiren hem de oldukça güzel temizleyen bir yağdır. Bir miktar pamuğa damlatıp güvenle makyajınızı temizleyebilirsiniz. Göz makyajınızı silerken dikkatli olmanız önemlidir. Göze değdirmemeye özen göstererek, dikkatlice far, eyeliner ve rimeli çıkarmaya özen gösterin.

Zeytinyağı İle Bakımlı Ve Temiz Bir Cilt

Ev yapımı pek çok cilt maskesinin içeriğinde yer alan zeytinyağı, aynı zamanda cildi temizlemek ve makyaj kalıntılarını yok etmek de oldukça etkili. Sağ zeytinyağı kullanırsanız cildinizin hem nemlendiğini hem beslendiğini hem de gözeneklerin temizlendiğini fark edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll