Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Bulaşık Makinesi İçin Doğal Deterjan ÖnerisiKanser hastalığının artmasından sonra pek çoğumuz günlük hayatta yediklerimize ve kullandıklarımıza daha çok dikkat etmeye başladık. Organik gıda ve malzemeleri daha güvenilir bulmaya başladık. Ben de mümkün olduğunda doğal malzemeler ile günlük ihtiyaçlarımı gidermeye, eve çok fazla kimyasal içerikli ürün sokmamaya çalışıyorum. Bu yazımda da bulaşık makinesi için deterjan yerine doğal malzemeler tercih ederek yaptığım yıkama deneyimimden bahsedeceğim.

Doğal Malzemelerle Bulaşık Makinesi Deterjanı Yapımı

Kimyasal içerikli deterjanlar ürünlerinde büyük rant söz konusu olduğu için makine üreticileri ve sanayiciler elektronik cihazlarda özel amaçla yapılmış deterjan dışında ürün kullanılmasını pek önermezler. Makinenin zarar göreceğini savunurlar. Bende en değerli makinenin insan vücudu olduğunu ve insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu düşündüğüm için denemeler yapmaktan çekinmiyorum. 

Bulaşıkların daha parlak olması ve daha az çizilmesi için makinenin içine tuz konulur. Ben özel tasarlanmış o tuzlar yerine limon tuzu kullanıyorum ve hiç bir bardağımda çizik yok. Makinem de gayet sağlıklı olarak çalışmaya devam ediyor. 

Parlatıcı olmadan bir yıkama düşünemiyorsanız o zaman parlatıcı yerine sirke koymayı düşünebilirsiniz. Ben bir süredir parlatıcı gözüne sirke koyuyorum, bardaklarım gayet parlak. Sağlıklı olduğu için de içim rahat. Sirke söz konusu uygulamalarda akla ilk olarak koku gelir. Ben ne makinede ne de bulaşıklarda sirke kokusuna rastlamıyorum.

Deterjan haznesine de limon tuzu, karbonat ve bir miktar sirke koyuyorum. Çok aşırı yağlı tabakları zaten sıcak suyun altına tutup o şekilde makineye yerleştirdiğim için gayet temiz çıkıyor tabaklarım. Denemenizi tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll