Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Bulgaristan ve Bansko Turları ile Tatilin Tadını ÇıkarınBulgaristan, Balkan turları arasında en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir ve Türkiye, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Makedonya Cumhuriyeti ile komşudur. Genellikle Balkan turları arasında ziyaret edilen bu güzel ülkeyi kış turları ya da bahar turlarında tercih edebilirsiniz. Daha çok tur seçenekleri arasında size sunulan Bulgaristan turlarını gelin beraber inceleyelim.
Bulgaristan Turları sırasında göreceğiniz birbirinden güzel şehirler bulunmaktadır. Sofya, Varna, Burgaz, Plevne ve Pazarcık bunlar arasında bir kaçıdır. 7 milyon nüfusu ile her yıl pek çok turist konuk eden Bulgaristan, özellikle kış turizmi ile tercih sebebidir çünkü kayak için mükemmel noktaları bulunmaktadır. Türkçe ve Rusça konuşulan bu ülke de siz de kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz.
Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında kış turizmi oldukça hareketlidir. Bulgar vizesi alarak siz de kış için tercihlerde bulunabilirsiniz. Nisan Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları ise yaz içn doğru seçimlerden olabilir. Kültür turizmi için ise Akdeniz sahillerini aratmayacak kadar da güzeldir.
Bulgaristan yemekleri de oldukça ünlüdür. Osmanlı ve Slav mutfağının etkisinde akalan bu güzel ülkede hayal ettiğinizden daha da güzel bir tur planlayabilirsiniz. tavuk çorbası Pileşka, kuru fasulye çorbası Manastirska, Koprivena tadına bakmanız gereken lezzetler arasındadır.
Bulgaristan turları sırasında alışveriş yapmayı da unutmayın! Alışveriş içinde oldukça güzel mekanları ve pazarları bulunmaktadır. Ayrıca tur sırasında Sunny plajı, Boyana kilisesi, Rila Manastırı, Aleksandr Nevski Katedrali, ulusal Arkeoloji Müzesi, Kaliakra Kalesi, Pamprovo Kayak Dağları, Rila Yedi Gölleri ve Saint Sofia Kilisesi göreceğiniz yerler arasındadır.
Bansko Turları özellikle kışın tercih edilmeli!
Kayak merkezleri ve en muhteşem dağ manzaraları ile bilinen bu harika bölge de güzel bir kış molası vermek isterseniz hala geç kalmış sayılmazsınız. Sizi bekleyen en başarılı tur seçenekleri ve eğlence fırsatlarını şimdi değerlendirin karlı çıkın!
Bankso turları ile hayal ettiğinizden daha da çok eğleneceksiniz. Hem keyifli hem de kış için farklı seçeneklerin sizlere sunulduğu doğrudur. Bansko hava durumu gelmeden önce kontrol etmeniz gereken en önemli detaydır. Çünkü hava sıcaklığına göre kayak turu ya da kültür turları arasından seçim yapabilirsiniz. Bansko turlarında pist özellikleri orta ve zor derecelerinde toplam, 72 km uzunluğa sahip, 2014 Kış Olimpiyatları için onay almış, Dünya Şampiyonu Alberto Tomba’nın kayak yaptığı ve Tomba pisti olarak anılan 2600 metreden başlayan pistlerin olmasıdır. Bansko mutfağında Shopska salata, Snezhanka, Sirene, Kavarma, Gyuvech, Bob chorba, Chushki byurek ve Kyufteta tadına bakmanız gereken güzelliklerin başında gelmektedir.
Kayak için ya da kültür turu için geldiğiniz zaman Rila Manastırı, Aleksander Nevski Kilisesi, Sveta Nedelya Kathedrali, Kültür Sarayı, Boyana Köyü, Ulusal Kütüphane, Battenberg meydanı ve eski saray, Largo Arkeoloji Tarih Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Bulgar Sanat Galerisi ve Etnografya Müzesi gezmeniz gereken yerler arasındadır. Bansko turları genellikle 3 gece 4 gün yapılır. Ancak dilerseniz turlarınızı daha da uzatabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll