Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Buse'nin Kendi Kendine Uyuma DeneyimiAnne olmadan önce ne kadar çok kesin hükümlü cümleler kurmuşum meğer. Ama annelik sürecinde 'asla yapmayacağım' dediğim ne varsa çoğunu yaparken buldum kendimi. Hamilelik süresince elimden düşürmediğim kitap olan 'bebek bakım sorunlarına mucizevi çözümler' kitabını bir makinenin kullanma kılavuzu sanmışım sanırım. Hamileliğim boyunca Tracy Hogg tarafından yazılan bu kitaptaki püf noktalarını uygulayınca bebeğimi sorunsuzca büyüteceğimi sanmıştım. Ama Buse dünyaya gelince kazın ayağının öyle olmadığını anlamış bulundum.

Hamilelik sürecimde en büyük konuştuğum laf ' ben asla çocuğumu sallamayacağım' oldu. Bu yüzen beşiğini de yatağını da sallanabilir özellikli almamıştım. Evet yataklarını sallanabilir almadım ama 2 ay boyunca direndikten sonra gittik ev tipi sallanan anakucağı aldım. Çünkü emmerek uyumuyorsa başka türlü de uyumuyor, çığlıklarıyla evi inletiyordu. Hadi 6 ay bu şekilde ettik ama çocuk büyüdü anakucağına sığmaz oldu. Yataklar da sallanmayınca mecbur hamak aldım. 

Buse 8 aylık olunca kitaptaki artık ezberlediğim uyutma taktiklerini denemek istedim. Aslında bu yatır kaldır yöntemi denilen uyutma taktiği çocuğun ağlamaması için varmış. ağladığında kucağına al sakinleşsin diyordu. Valla Buse kucağımda da ağlamaya devam ettiği için ve sakinleşmesi çok uzun sürdüğü için benim yatır kaldır deneyimim bol ağlamalı geçti. Hatta o kadar ki 1 haftada çocuğun sesi kısıldı. Alışacak dediler diye bu şekilde 1 ay direndim. Ama gerçekten çocuğa işkence ettiğimi düşünüyorum şuan. Benim çocuğum emzik almayan ve emmeye düşkün bir çocuktu. Kucağıma gelince tek derdi meme oluyordu. Bu yüzden başarılı olamadığımı düşünüyorum. 1 ay denemeden sonra pes ettim. Güzel tarafı artık memede uyuyordu, sallamıyordum. Bir de artık kendi odasında, kendi yatağında uyuyordu. Ağlayınca ben odasına gittim, hiç odamıza yatağımıza almadım 9 aydan sonra. 

Emzirme devam edene kadar bu şekilde devam ettik. 2,5 yaşında emzirme bitince yine uyutma problemi ile karşı karşıya kaldım. Ama bu sefer hiç zor olmadı. Sen ablasın dedim, zorluk çıkarmadı. Yatağın yanındaki sandalyede oturdum. Elimi tutarak uyudu bir hafta. Bir hafta sonra sadece yanında sandalyede oturdum, temas kurmadım. 3 yaşına gelince kendisi 'anne ben abla oldum, sen çık' dedi. O günden beri iyi geceler diyip çıkıyorum. O uyuyor. 2. çocuğumda emzirme bitmeden uyku eğitimi verir miyim bilmiyorum. Emzik alırsa denerim almazsa denemem sanırım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll