Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Çatal İle Kolay Ponpon YapımıPonponlar, pek çok nesneyi daha şık ve daha dikkat çekici bir hale getirmek için tercih edilen süsleme malzemelerinden biri. Bu yüzden ponponlar, kendin yap projelerinin de vazgeçilmezleri arasında. Ponponları kullanarak yeni ürünler tasarlamak ya da tasarlanan ürünlere hareketlilik kazandırmak mümkün. Ponponlar hazır olarak satılsa da yapımı oldukça kolay olduğu için evde de rahatlıkla yapılabiliyor. Ponponlar, artan yünleri değerlendirmek için de iyi bir alternatif. El ile ponpon yapımı, karton ile ponpon yapımı gibi farklı ponpon yapma yöntemleri de bulunmakla birlikte ben bu yazımda sizlerle çatal kullanarak ponpon yapımını göstermek istedim.

Çatal ile ponpon yapımı oldukça pratik. Çatal ile ponpon yapmak için gereken malzemeler ise yün iplik ve farklı boylarda çatal ve makastan ibaret. Farklı ebatlarda çatallar kullanarak farklı boyutlarda ponponlar elde etmek mümkün.


 Öncelikle ipliği çatala görselde olduğu gibi dolayın. Dolama işleminin ardından çatalın orta yerinden görselde olduğu gibi iple bağlayın. Ardından çataldan çıkarın. Makas yardımı ile her iki yandaki kapalı kısımları kesin. Makas ile iplik boyutunu daha da kısaltarak istediğiniz ponpon görüntüsünü yakalayabilirsiniz.

Çatal ile ponpon yapımı oldukça pratik bir yöntemdir. Ancak bu yöntem kalın iplikler için çok uygun olmaz. Ayrıca bu yöntemle yapılacak ponponlar da çok büyük olmaz. Orta kalınlıkta bir iplikte küçük boyda ponponlar elde etmek istiyorsanız bu pratik yöntemi tercih edebilirsiniz. Hazırladığınız ponponlarla tokaları, taçları ya da hediye paketlerini süslemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca ponponları kullanarak paspas, çeşitli hayvanlar, anahtarlık ve kapı süsü de tasarlamanız mümkün. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll