Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Elektriklenen Saçlar İçin Pratik Çözüm ÖnerileriTel tel hareketlenen, kabaran saçlar; kıvırcık, düz, dalgalı tüm saç tiplerinde görülebiliyor. Saçlardaki elektriklenme, saça istenilen şekli vermeyi zorlaştırdığı için pek istenen bir durum değil. Özellikle fön çektirdiğimiz zamanlarda saçımızda meydana gelen elektriklenme canımızı fazlasıyla sıkabiliyor. Saçların daha az elektriklenmesi için yapabileceğimiz bazı tüyolar mevcut.

- Düzenli aralıklarla saçların kırıklarını aldırma: Uçları kırık ve sağlıksız saçlarda elektriklenme daha fazla oluyor. 2 ile 3 ay gibi bir süre ile saçlardaki kırıkların alınması saça sağlık kazandırıyor ve saçlar daha az elektrikleniyor.

- Duş sonrası saçı soğuk su ile yıkamak: Saçı bol bol soğuk su ile durulamak saçlardaki elektriklenmeyi azaltıyor.

- Güneş ışınlarına karşı saç bakımı: Zararlı güneş ışınları saçın yapısı bozup, elektriklenmeye sebep olabiliyor. Özellikle yaz aylarında güneş koruyuculu bir şampuan ve bakım ürünü kullanmakta fayda var.

- Şampuana bal karıştırın: Saçlardaki nem oranının azalması elektriklenmeye neden oluyor. Bal içerikli saç maskeleri uygulayarak ya da saç şampuanına 1 yemek kaşığı bal karıştırarak elektriklenmeyi azaltabilirsiniz. Bal saça kaybettiği nemi kazandıracaktır. Şampuanı her kullanım öncesi çalkalamak yeterlidir.

- Elma sirkesi ile saç durulama: duş sonrası saçı elma sirkesi içeren soğuk su ile durularsanız daha az elektriklendiğini fark edeceksiniz. Ayrıca elma sirkesi saça parlaklık ve canlılık kazandıracaktır. 2 bardak soğuk suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırarak durulama suyunu hazırlayabilirsiniz. Saçı elma sirkeli su ile 10 dk beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll