Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Zencefil Çayı


İdeal kilosunda olan kişilerin bile bölgesel problemleri olabiliyor. Özellikle doğum yapmış bayanlar doğum sonrası kilo verseler bile bölgesel olarak eski formlarına kavuşamadıklarından şikayet ediyor. Bu bölgelerin başında ise göbek bölgesi geliyor. Göbek yağları pek çok kişinin ortak sorunu. Spor ve diyet kilo vermek için oldukça ideal bir ikili olsa da bölgesel şikayetlerle mücadele etmek için yağ yakıcı karışımlarla da destek vermek gerekiyor. Bu yazımda zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisi ile bilinen zencefil çayı ile göbek yağlarından kurtulmanın reçetesini vermek istedim. Bağışıklık sitemini güçlendiren ve aynı zamanda da yağ yakıcı özelliğe sahip zencefil çayı oldukça faydalı.

Zencefil Çayı Nasıl Yapılır?


 Metobalizmayı hızlandıran ve yağ yakıcı özelliğe sahip zencefil, sağlık açısından da oldukça faydalı. Bağışıklı sistemini güçlendirmek ve kilo vermek isteyenler için ideal bir bitkidir. Tokluk hissi verdiği de bilinir. Şişkinlik hissedenlerin de sıklıkla tercih ettiği zencefil, sindirim sisteminin dostudur. Özellikle karın bölgesindeki yağlarla etkili bir mücadele sağlayan zencefil çayının yapımı da oldukça kolay.

Malzemeler

- 1 parça zencefil 
- 2 su sıcak bardağı su
- Yarım limon
- Tatlandırmak için bal

Yapılışı

Zencefil küçük parçalara ayrılır. Üzerine kaynar su dökülerek demlenmeye bırakılır. 10 dk demlendikten sonra fincana alınır. Limon dilimleri ya da limonun suyu ilave edilir. Arzu edilirse ılınınca tatlandırmak için bal ilave edilebilir.

Yemeklerden önce bir bardak zencefil çayı içmek hem hazımsızlığı önler hem de metabolizmayı hızlandırır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll