Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Küçük Mutfaklar İçin 5 Yaratıcı Dekorasyon ÖnerisiMutfak, bir bayanın evde en çok zaman harcadığı yaşam alanlarından biridir. Bu yüzden pek çok bayan ferah ve aydınlık bir mutfak hayal eder. Bazı evlerin mutfak tasarımı bu hayalden uzak olsa da, ufak dekorasyon tüyoları ile küçük mutfaklarda daha çok alan yaratmak mümkün. Dekorasyon blog yazarı olarak bu yazımda küçük mutfaklardan maksimum alan sağlamak için tasarlanmış dekorasyon önerileri derledim.

1- Köşe Çekmeceler İle Her Köşe DeğerliKüçük mutfaklarda daha çok depolama alanı sağlamak önemli. Bu yüzden genellikle küçük mutfak dekorasyonu olarak köşe mutfaklar tercih ediliyor. Köşe olarak tasarlanan mutfak dolaplarında da köşe kısımda bir alan kaybı oluyor. Köşelere özel tasarlanan çekmece modelleri ile alandan en yüksek olanda yararlanmak mümkün.

2- Portatif Mutfak Masası İle Daha Çok Alan


Mutfaklarda en çok yer kaplayan eşya mutfak masası olsa gerek. Özellikle dar uzun bir tasarıma sahip mutfaklarda mutfak masası alan açısından sıkıntı yaratabiliyor. Bu tarz mutfaklar için kullanılmadığı zaman kaldırılabilen portatif masa tasarımları kurtarıcı oluyor. Bunun için sürgülü ya da katlanabilen masa tasarımları tercih edilebilir. Sandalye olarak daha az yer kaplayan bar taburesi ya da iç içe geçen sandalye modellerini kullanabilirsiniz.3- Raflar İle Alan SağlayınKüçük alana sahip mutfaklarda mutfak dolaplarının fazlalığı zaten küçük olanın daha da daralmasına ve mekanın boğucu bir havaya bürünmesine sebep olabilir. Mekanı daha ferah göstermek hem de alan sağlamak için mutfak dolapları yerine raf kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Raflar aynı zamanda dekoratif görüntüleri ile mutfak dekorasyonuna hoş bir hava da kazandıracaktır.

4- Çekmeceli Masa TasarımıDar mutfaklar için depolama alanları önemli. Fazla yer kaplamayan ama daha çok eşya alan depolama alanları bu tip mutfaklarda önem kazanıyor. Siz de fazladan alan yaratmak için mutfak masanıza çekmeceler ekletmeyi deneyebilirsiniz.

5- Köşelerden Tasarruf Edin
Dar mutfaklar için köşe mutfaklar kullanışlı olsa da bu tip mutfaklarda da köşelerde alan kaybı olabiliyor. Mutfak tezgahlarındaki köşeleri değerlendirmek için köşe tipi eviyeler tercih edebilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll