Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Doğal Malzemelerle Ev Yapımı Ağda TarifiAğda ile tüy alma yöntemi oldukça eski ve popüler bir yöntem. Kıllar kökten alındığı için ve daha uzun süre temiz görünüm sağladığı için ağda ile epilasyon yöntemi sıklıkla tercih ediliyor. Sir ağda denilen şekersiz ağda daha çok tercih edilse de şekerli ağdanın da kullanımı tarih olmuş değil. Size bu yazımda şeker kullanarak evde doğal ağda yapımı hakkında bilgi vermek istedim. Malzemelerin doğal ve kolay temin edilebilir olması bu tarifi uygulanabilir kılıyor. Evde ağdanın kalmadığı acil durumlarda da tercih edebilirsiniz.

Evde Ağda Hazırlama

- Yaklaşık 2 su bardağı kadar şeker

- 1 limonun suyu

- 1/4 su bardak oranında su

Yapılışı:

Tüm malzemeler ısıya dayanıklı bir kaba alınır ve kap ocağa yerleştirilir. Karışımda kabarcıklar olana kadar karıştırmaya devam edin. Ağdanın kıvamının tutması için devamlı karıştırmaya özen göstermeniz gerekiyor. Karışım macun kıvamını alana kadar karıştırmaya devam edin. Bu işlem yaklaşık 10 dk sürebilir. Macun halini aldıktan sonra ılınmaya bırakabilirsiniz. ılınınca başka bir kaba aktarın.

Uygulama:

Ağda, uygulama yapılacak bölgeye sürülür. kılların çıkış yönünün tersine alınacak şekilde temiz bir  bez yardımı ile tüyler alınır. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll