Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Halı Lekelerini Çıkarmak İçin Doğal Çözüm ÖnerileriGiysilerde ve eşyalarda oluşan kalıcı lekeler, yeni temizlenmiş bile olsa giysilerin ve eşyaların hep kirli görünmesini sağlar. Bu yüzden de lekeleri çıkarmak için büyük çabalar harcarız. Leke çıkarıcılar pek çok evin vazgeçilmezleri arasında olan temizlik malzemelerinden biri. Aslında bu kimyasal içeren leke çıkarıcılara muhtaç değiliz. Temini kolay malzemelerle de lekeleri çıkarmak mümkün. Lekeli alana müdahale etmede en önemli unsur zamanlama. Leke oluşur oluşmaz müdahale edildiğinde lekelerle baş etmek daha kolay oluyor. Kurumuş lekelerden kurtulmak daha zor. Kurumuş lekelerde de suda bekletme yöntemini kullanmak lekenin yumuşayıp kolay çıkmasına yardımcı oluyor.

Bu yazımda halılarda meydana gelen lekelerle doğal olarak mücadele etme yöntemleri hakkında fikir vermek istedim. Halılar konumları gereği en çok kazaya maruz kalan eşyalardan birisi. Ve halının türüne göre leke tutma özelliği de değişiyor. Halı lekelerine çözüm sunarken halının türü kadar halıdaki lekenin türünü de göz  önüne almak gerekiyor.

Halıların en çok maruz kaldığı lekelerin başında çay lekesi geliyor. Çay lekesi anında müdahale edilirse o kadar da korkulacak bir leke türü değil aslında. Böyle bir durumda sünger yardımı ile fazlasını alıp, limon ile ovabilirsiniz. Limon çayın rengini alacaktır. En son limon kolonyası ile de silebilirsiniz.

Kahve tiryakisi iseniz halınıza kahve dökülme olasılığı da yüksek. Halıdaki kahve lekesinin fazlasını süngerle almak ve çamaşır sodası ilave ettiğiniz su ile silmeniz yeterlidir.

En inatçı lekelerden biri de sakız lekesidir. Sakız lekesini halıdan çıkarmak için öncelikle fazlasını kazımak daha sonra buz kalıbında dondurulmuş sirke ile müdahale etmek yeterlidir. Buz formundaki sirke sakızın çürümesini ve kolaylıkla halıdan çıkmasını sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll