Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Sararan Perdeler İçin Temizlik ÖnerileriBeyaz kumaşların kaderidir bir gün sararmak. Ama beyaz kumaşlar da sarardıkça güzel ve temiz görünümünü kaybederler. Özellikle beyaz tülde beyazlık temizliğin de simgesi olduğu için onların hep beyaz kalması özellikle bayanların gururudur. Zamanla beyaz tüllerin sararması doğal olsa da doğru temizlik yöntemleri ile tüllerin hep beyaz ve temiz görünmesini sağlamak mümkün.

Beyaz perdelerin beyazlığını koruması, sararan perdelerin de eski beyazlığına kavuşması için yıkama suyuna diş beyazlatma tozu ilave edebilirsiniz. Öncelikle diş beyazlatma tozunun suda çözünmesini sağladıktan sonra tülleri bu suya basın. Bir süre bu suda beklettikten sonra perdelerinizi durularsanız bembeyaz olduklarını göreceksiniz.

Sararan perdeleri beyazlatmak yerine onları krem rengine dönüştürmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu durumda öncelikle tülleri yıkadıktan sonra durulama suyu olarak ıhlamur ilave edilmiş suda bekletmeniz yeterli. Perdeleriniz doğal ve hoş bir krem rengine dönüşecek.

Dantelli tüllerin temizliği ve beyazlaması için farklı yöntemler de denenebilir. Süt, danteller için ideal bir beyazlatıcıdır. 1 litre ılınmış süte iki adet kesme şeker atarak yıkama sütünü hazırlayın ve tüllerin dantel kısımlarını bu karışımda biraz bekletin.Daha sonra yıkayın. Sararan dantel kısımların beyazladığını göreceksiniz.

Bu yöntemler ile sararmış perdeleri beyazlatabilir, tüllerinizi yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll