Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Evde Pratik Ve Doğal Kış Çayı YapımıHavaların soğuması ve viral enfeksiyonların baş göstermesi ile bitki çaylarına gösterilen ilgi de arttı. Genel olarak bitki çayları hastalandıktan sonra daha çok akla gelir. Ama bazı bitki çaylarının bağışıklık sitemini güçlendirdiği ve hastalıklardan korunmaya katkı sağladığı biliniyor. Bu yüzden aslında bu çayları hastalandıktan sonra değil hastalanmadan önce tüketmek çok daha faydalı. Bağışıklık sistemini güçlendirici bitki çaylarını tek olarak tüketebileceğiniz gibi etkisini arttırmak için karıştırarak kış çayı olarak da tüketebilirsiniz. Bu yazımda gripten koruyucu ve oldukça şifalı olan kış çayı tarifi vermek istedim.

Kış Çayı İçin Malzemeler

- Küçük bir tutam ıhlamur
Küçük bir parça taze kök zencefil
- 2-3 Tane karanfil
- 1 Çay kaşığı ekinezya
- 3-4 Tane kuş burnu
- 1 Tutam hibiskus

Kış Çayı Tarifi

Tüm malzemeler 2 bardak su ile birlikte 2-3 dakika kaynatılır. Bitki çaylarının hazırlanmasına yönelik olarak demleme yöntemi daha çok önerildiğinden 2-3 dakika kaynatma yeterli olacaktır. Daha sonra 2-3 dakika da demlenmeye bırakarak sağlıklı ve şifalı bir kış çayı hazırlayabilirsiniz. Limon ile etkisini arttırabilir, bal ile tatlandırabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll