Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Mutfakta Sirke İle Temizlik YöntemleriSirke, genellikle salatalarda ve turşularda kullandığımız bir gıda maddesi olarak bilinse de sirkenin çok eski zamanlardan beri çok farklı kullanım alanları mevcut. Dezenfektan olarak uzun yıllardır kullanılan sirke, aslında doğal temizlik malzemesi olarak da mucizeler yaratıyor. Sirke ile temizlik yöntemlerini denedikten sonra evime daha az kimyasal içerikli temizlik malzemesi almaya başladım. Bu yazımda sirkenin ile yaptığım temizlik tüyolarından bahsetmek istedim.

Sirke İle Kararmış Derzlere Veda


Ne kadar temizlik yapsam da eğer fayans aralarındaki derzler bembeyaz değilse o zaman sanki o bölge yeterince temizlenmemiş gibi geliyor gözüme. Daha önce fayans aralarını kimyasal içerikli derz temizleyiciler ile temizliyordum. Arkadaşım bana sirke ve karbonat ile derzleri bembeyaz yapabileceğimi söylediğinde denemek istedim. Derzlerin üzerine öncelikle biraz karbonat serpiştirdim. Daha sonra sirke döktüğümde iki madde arasında tepkime gerçekleşti ve bu tepkime sonucu köpükler meydana geldi. Köpük oluşumu bitene kadar bekledim. Temiz bir bezle bölgeyi temizledim. Derz araları gerçekten bembeyaz oluyor.

Sirke Ve Limon Tuzu İle Çaydanlıkları YenileyinEvde en çok kullandığımız mutfak malzemelerinden biri de çaydanlık. Bir süre sonra demlik kısmında çayın bıraktığı kahverengi lekeler meydana geliyor. Alt kısmında ise suyun içinde çözünmüş olan kirecin ısının etkisi ile çökmesiyle kireçlenme meydana geliyor. Her ikisi için de sirke mükemmel çözüm sunuyor. Üst kısmı sadece sirke, alt kısmı ise dirke ve limon tuzu ile kaynattığım zaman çaydanlığım yeni gibi oluyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll