Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Öksürüğe İyi Gelen Bitki ÇaylarıSoğuk havaların kendini göstermesi ile soğuk algınlığı ve türevi hastalıklarda yaygınlaşmaya başladı. Bu tarz üst solunum yolu hastalıklarında bitkisel tedavi sıklıkla tercih ediliyor. Özelikle bu hastalıkların en yaygın belirtilerinden olan öksürük ile mücadele için etkili bitkisel tedavi önerileri bulunuyor. Ben de bu yazımda öksürüğe iyi gelen bitki çayları hakkında bilgi vermek istedim.

Zencefil ÇayıGrip, nezle gibi üst solunu yolu rahatsızlıkları sonucu oluşan öksürüğün tedavisinde zencefil çayı öneriliyor. Zencefil çayını, 2cm bir zencefil parçasını rendeleyip, rendelenmiş zencefili bir bardak sıcak suda yaklaşık 10 dk demlendirdikten sonra tüketebilirsiniz. Tatlandırmak için bal tercih edilebilir. Zencefil sadece öksürüğün giderilmesinde değil aynı zamanda bağışıklığın güçlenmesinde de etkili olan bitkiler arasındadır.

Ayva ÇayıUzun yıllardan beri ayva meyvesi ve ayva ağacının yaprağı öksürük tedavisinde kullanılıyor. Özellikle boğaz enfeksiyonundan kaynaklı öksürüklerde yumuşatma etkisi yaptığı için ayva çayı öneriliyor. Rendelenmiş ayva, birkaç tane ayva yaprağı, bit tutam ıhlamur karışımını yaklaşık 10 dk demleyerek çayınızı hazırlayabilir, afiyetle tüketebilirsiniz. Fincanın içerisine alındığında 1 tatlı kaşığı bal da ilave ederek boğazı yumuşatma etkisini arttırmak mümkün. 

Ekinezya Çayı
Ekinezya çayı soğuk algınlığına yakalanmadan önce de içilmesi tavsiye edilen, bağışıklığı arttırmada etkisi bilinen bir bitki çayı. Ayrıca grip, nezle gibi hastalıklarla meydana gelen öksürüğün giderilmesinde etkili olduğu biliniyor. Bir tutam zencefili bir bardak sıcak suda 10 dk demleyerek bal ilavesi ile günde iki kere tüketebilirsiniz.

Memorial'ın internet sitesinden edindiğim bu bilgilerin şifa olmasını diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll