Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Ütü Seçimini Etkileyen Faktörler

Her evin olmazsa olmazı küçük ev aletlerinden biri olan ütü, çamaşır ve çeşitli ev eşyalarının kırışıklıklarını gidermek için kullanılır. Basit bir rezistans sistemi ile çalışır. Taban kısmı gözeneklidir ve ısı ile birlikte buhar gücünü kullanarak kumaş yüzeyindeki kırışıklıkları yok eder. Çoğu ütünün çalışma prensibi aynıdır. Fakat taban teknolojisi, hızlı ütüleme ve kumaş hassasiyeti farklılık gösterebilir. Ütü seçimleri de taban özellikleri, buhar gücü ve kullanım güvenliği ile birbirinden ayrılırken kullanım sıklığına ve ihtiyaca bağlı olarak tercih sağlanmalıdır.


Ütü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

·         Bazı ütüler verdiği hizmetten daha fazla enerji harcarlar.  Bundan dolayı ütü alımlarında 2000 watt’ı geçmemeye özen gösterilmelidir.
·         Ülke içerisindeki musluk sularındaki fazla kireçten dolayı bütün kısa sürede kireç bağlayabilir.  Bu gibi durumlardan kaçınmak için kirece karşı sisteme sahip ütüler kullanılmalıdır.
·         Ütü yaparken kumaşların lekelenmemesi için damlama önleyici ütüler tercih edilmelidir.
·         Her gün takım elbise kullanan kişiler şok buhar etkisine sahip ütüleri tercih etmelidirler. Bu sayede pantolonlara daha çizgi daha kolay atılır.
·         Boyutu ve fiyatı açısından seyahat ütüleri çekici görünse de az kullanım için tasarlanmışlardır. Günlük ütü ihtiyacını karşılamak için seyahat tipi ütüler kullanılmamalıdır.


Ütü Modelleri ve Kullanım Alanları

Novabazar.com’dan da inceleyebileceğiniz ütü modelleri normal buharlı ütüler ve kazanlı ütüler olarak ikiye ayrılır. Buharlı ütüler daha hızlı ısınırlar ve su hazneleri daha küçüktür. Hızlı ısınma özelliği sayesinde kullanıma hemen hazır konuma geçer. Tek parça kıyafetleri kısa sürede ütülemek için birebirdir. Buharlı ütüler marka ve modele göre birçok farklı özelliğe sahiptir. Kullanım biçimine ve ihtiyaca göre ütünün özellikleri incelenerek tercih edilmelidir. Teknolojinin gelişmesi kumaş türünü algılayan ve buna bağlı olarak ısı ayarını kendi yapabilen özelliklere sahip akıllı ütüler de mevcuttur.
Buhar kazanlı ütü serisi farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Buhar gücü güçlü olduğu için kırışıklıkların daha kolay yok olmasını sağlar. Su kapasitesi normal buharlı ütülere oranla daha büyük olduğu için suyun değiştirme gereği duymadan uzun süreli kullanım rahatlığı sunmaktadır.
Ütü özellikle iş hayatında yer alındığı zaman evin en vazgeçilmez elektrikli ürünleri arasında boy gösteriyor. Siz de kıyafetlerinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde ütülemek için hemen novabazar.com adresini ziyaret edin. Novabazar.com elektrikli ev aletleri kategorisinde birbirinden farklı markaların sunduğu modelleri inceleyerek size en uygun ütüyü sipariş edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll