Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Biri Pırlanta Mı Dedi?Pırlanta detaylı takılar, pek çok bayan için bir tutku. Özellikle pırlanta tektaş yüzükler, mutlu bir beraberliğin başlangıç simgesi halini aldı. Ama tektaş yüzüp deyip geçmemek gerekli. Pırlanta seçerken taşın kalitesi, berraklığı. kesimi gibi detaylar tektaş seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında. Bu yazımda sizin için pırlanta modellerine karar verirken aklınızda olması gereken bilgileri derledim.

Tektaş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli


 Tektaş seçimi yaparken öncelikle taşın çeşidine karar vermek gerekiyor. Tektaş yüzüklerde genellikle pırlanta taş tercih edilse de zümrüt, swarovski, safir, yakut ve elmas gibi diğer değerli taşlar arasından da seçim yapmak mümkün. Taş seçerken arzu edilen taş rengi ve bütçe göz önünde bulundurularak seçim yapmak gerekli.

- Yüzük elde taşındığı için elin şekli de yüzük seçiminde önem kazanıyor. El şeklinize göre yüzüğünüzü seçerseniz yüzüğünüz sizde çok daha hoş duracaktır. Bunun için dikkat edilmesi gerek püf noktalar var. Bunlardan biri kısa parmaklara sahip kişiler için önem taşıyor. Kısa parmaklara sahip bir el tipinde büyük taşlı yüzükler hoş durmayabiliyor. İnce uzun bir elde de yine minik taşlı, zarif modeller güzel bir görüntü oluşturuyor.

- Pırlantadaki renk değerleri seçim yapılırken önemli olan bir diğer konu. Pırlanta rengi denilince akla şeffaf renk gelse de pırlantalar pek çok renkle olabiliyor. Pırlanta rengi D'den Z'ye doğru skalada belirlenir. D birimi en parlak beyaz demektir ve bulmak güçtür. H değerinde bir pırlanta da oldukça hoş bir görünüme sahip olduğu için oldukça tercih edilmekte.

Tektaş pırlanta seçimi yapmadan  önce Altınbaş sitesine göz atabilir, modeller hakında fikir alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll