Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Kombi Alacaklara Özel: Kombi Seçme Rehberi


Mevsimlerden kış olunca evleri ısıtmak için kombiye ihtiyaç oluyor. Ancak kombi seçiminde ve kullanımında yapılan hatalar istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Evinizi en etkili şekilde ısıtacak, cebinizi de yakmayacak kombi seçimleri ve kombinizi kullanırken dikkat etmeniz gerekenler hakkında birkaç ipucuna göz atmanızda fayda var. Çeşitli markaların kombi seçenekleri arasından hangisinin size ve bütçenize daha uygun olduğunu keşfetmeye hazır olun!

Tercih Edebileceğiniz Kombi Türleri Hangileri?
Kombiler, baca ve ısıtma şekline göre kendi arasında sınıflara ayrılıyor. Gün geçtikçe gelişen teknoloji kombilerin çalışma şekli üzerinde de etkili oluyor. Öncelikle baca sistemine göre kombileri ayıracak olursak, temel olarak baca sistemine göre tercih edebileceğiniz iki tip kombi var.
Bunlardan ilki bacalı kombiler. Bacalı kombilerde cihaz, mekandaki havayı kullanarak ısıtma sağlıyor. Havada bulunan oksijenle ateşleme yapan cihaz, kirli havayı baca yardımıyla dışarıya atıyor. Bu da olası gaz kaçağı ve yangın risklerinin artmasına neden oluyor. Bacalı kombi tercih ediyorsanız, cihazın bulunduğu mekanı çok iyi bir şekilde havalandırmanız gerektiğini unutmayın.
İkinci seçeneğiniz ise hermetik kombiler. Bu kombiler ortamda bulunan havayı kullanmadığı için gaz kaçağı gibi sorunlarla pek karşılaşılmıyor. Böylece daha güvenli bir cihaz olan hermetik kombiler, bacalı kombilere göre daha çok tercih ediliyor.
Isıtma sistemine göre ele aldığınızda ise kombiler, konvansiyonel ve yoğuşmalı olmak üzere ikiye ayrılıyor.
Konvansiyonel kombilerde ısıtma işleminin gerçekleşmesi için harcanan eneri atığa dönüşüyor. Bu da her ateşlemede yeniden enerji harcanması anlamına geliyor.
Yoğuşmalı ürünlerde ise aynı enerjiden tekrar tekrar faydalanılabiliyor. Adından da anlaşıldığı üzere yoğuşma olarak tabir edilen işlem sonucu su buharının tekrar sıvı faza geçmesini sağlayan yoğuşmalı kombiler, konvansiyonel cihazlara göre %20 daha fazla enerji verimliliği sağlıyor.

Yoğuşmalı Kombiler Her Zaman Sanıldığı Kadar Ekonomik Mi?


İlk bakışta sağladığı enerji tasarrufu, yoğuşmalı kombileri  daha tercih edilebilir kılıyor. Ancak ürünü satın alırken yoğuşmalı kombilere ödenen para konvansiyonel ürünlerden daha fazla oluyor. Ekonomik açıdan baktığınızda ortalama ömrü 10-15 yıl olan bu cihazlardan yoğuşmalı olanların amortisman süresi 160-170 metrekarelik bir evde 2-3 yılı geçmiyor. Ancak küçük evlerde bu süre uzadığından, konvansiyonel yerine yoğuşmalı kombi tercih etmek sanıldığının aksine hiç de ekonomik olmuyor.
Kombi fiyatları ürünün gücünden markasına birçok özelliğe bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Farklı kombi markaları tarafından üretilen aynı özelliklere sahip ürünlerde bazı fiyat farklılıklarının oluşması kaçınılmaz. Ancak genel olarak  sektörün önde gelen isimlerinden Baymak, Blyss, Beko ve D.döküm kombi fiyatları her bütçeye hitap eden alternatifleri içeriyor.

Kombi Kullanımında Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?
Kombi bakımı periyodik bir şekilde yapılması gerekiyor. Aksi takdirde ürün ya bozuluyor ya da kullanım ömrü kısalıyor. Kombinizin bakıma ihtiyacı olmadığını düşünüyor olsanız da zamanı geldiğinde mutlaka bakımını yaptırın. Çünkü cihazınızın harcadığı enerji miktarı ve performansının normalin altında olup olmadığını uzman desteği almadan net olarak anlayamayabilirsiniz.
Periyodik bakımının haricinde ise, gözünüz daima cihazın su seviyesini gösteren ibrenin üzerinde olmalı. Su seviyesindeki düşüşlerden cihazın sızıntı yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz.
Bazen de havada uçuşan tozlar cihazın içine girerek bazı aksaklıklara neden olabilir. Cihazın içini açıp tozları temizleyerek bu sorunların önüne geçebilirsiniz.
Hazır, havalar soğumuşken sıcacık evinizde kışın tadını doyasıya çıkarmak için siz de kaliteli ve ekonomik bir kombi satın alın! Aradığınız özelliklere sahip, bütçenize ve evinize en çok uyan ürünü Koçtaş'ta kolaylıkla bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü hızla sepetinize atabilir, bir an önce evinizi sımsıcak bir yuvaya dönüştürebilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll