Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Elektrik Aboneliği İçin Hangi Belgeler İsteniyor?


Yeni bir eve taşınanların en çok endişe duyduğu hususların başında  elektrik aboneliği işlemleri geliyor.  Eve taşınmadan kısa bir süre önce ya da eşyaların yüklenmesinden hemen sonra yerleşebilmek için evde elektrik kullanılması gerekiyor. Dolayısıyla abonelik işlemlerinin bir an önce yapılması çok büyük önem taşıyor. Elbette abonelik işlemlerinin  pratik bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle bazı belgeleri hazırlamanız gerekir. Abonelik için kayıt işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi adına evraklarınızı eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlamanız önem taşıyor.
Elektrik aboneliği işlemleri için taşınacağınız yerde daha önce bir abonelik bulunmuyorsa bu belgeleri hazırlayın:
o Nüfus cüzdanı
o Tesisat numarası ya da sayaç seri numarası
o Güvence bedeli
o DASK poliçe numarası

Neden Güvence Bedeli İsteniyor?

Güvence bedeli EPDK kurul onayı ile istenen bir meblağdır. Bu tutar çeşitli firmalar tarafından talep edilmiyor, bu tutarın ödenmesinin nedeni EPDK kurulu tarafından alınan karar oluyor.

Elektrik Aboneliği İşlemlerini En Kolay Nasıl Yapabilirim?

Öncelikle abonelik işlemlerinizi sıra beklemeden de yapabileceğinizi belirtelim. Bunun için öncelikle Enerjisa internet sitesine tıklayarak online olarak randevu almanız gerekiyor. Randevu almanız durumunda sizin işlemlerinize öncelik tanınıyor ve  böylelikle sıra beklemeden ve zaman kaybetmeden abonelik işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Üstelik randevunuzu sizin uygun olduğunuz bir tarih ya da saat için alabilirsiniz. Sonrasında randevunuzun oldu tarihte ve saatte Enerjisa müşteri hizmetleri merkezine gidebilir ve evraklarınızı teslim ederek kayıt işleminizin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.
Abonelik işlemlerinizin tamamlanması için artık uzun süre sıra beklemeniz gerekmiyor.  Enerjisa internet sitesine tıklamanız durumunda daha önce abonelik bulunan bir eve taşınmak istediğinizde hangi belgeleri hazırlamanız gerektiği gibi konularda daha detaylı bir şekilde bilgi alabiliyorsunuz.  İnternetin sağladığı kolaylıklardan istifade etmek için siz de öncelikle bu siteyi ziyaret edin ve daha detaylı bilgi alın. Artık ev ya da iş yeri değişikliği yaptığınızda elektrik aboneliği işlemleri asla endişe etmeniz gereken bir konu olmayacak. Çünkü dakikalar içerisinde aboneliğinizin yapılmasını sağlayabilecek ve böylelikle gereksiz zaman kaybından kurtulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll