Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Findeks Kredi Notu Nedir?


Herhangi bir bankaya kredi için başvurmadan önce kredi notu öğrenmek için rotanızı Findeks yönüne çevirebilirsiniz. Bu durumda bankaların kredi başvurunuza nasıl bir yanıt geleceğine dair bir fikir edinmeniz mümkün olabilir. Çünkü Findeks kredi notu bireylerin gelecekteki ilk 1 yıl boyunca borçlarını ödeme olasılıklarını tahmin etmek amacıyla oluşturulan bir sistemdir. Bankalara kredi başvurusu yaptığınızda en çok dikkate alınan unsurların başında kredi notunuz geliyor. Bu nedenle kredi notunun kredi kullanmak isteyen herkesi çok yakından ilgilendirdiğini belirtelim.
Bu arada kredi notunun sadece banka kredisi taleplerinde dikkate alındığını düşünebilirsiniz. Ancak ev alırken ya da araba alırken  hatta cep telefonu satın alırken bile kredi notunuz gözden geçiriliyor olabilir. Dolayısıyla yüksek bir meblağ söz konusu olduğunda anında sizin finansal karneniz olan kredi notunuz devreye giriyor. Kredi notunuzu biliyor olmanız çok daha doğru tercihler yapmanızı sağlayabilir.  Örneğin bankadan kredi talep etmek istediğinizde talebinize konu olan meblağı düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Böylelikle kredinizin onaylanma ihtimalini yükseltmiş olabilirsiniz.

Kredi Notu Kaçtan Başlar?

Kredi notunun 1 ila 1900 arasında değiştiğini belirtebiliriz. 1 en düşük kredi notudur ve 1900 de en yüksek kredi notudur. Kredi notunu öğrenmek için de devreye Findeks giriyor. Findeks üzerinden sadece kendi kredi notunuzu değil bir başkasının kredi notunu da kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Burada kredi notunun % 35’i  kredi ürünü ödeme alışkanlıklarınız dikkate alınarak belirleniyor. Mevcut hesap durumunuz ve aynı zamanda borç durumunuz yine kredi notunuzun belirlenmesinde % 35  oranında etkili oluyor. Yakın zamanda kredi kullandıysanız kredi notunuzun % 11’ini bu kredili ürün belirler. % 10’luk bir dilim de kredi kullanma yoğunluğunuz dikkate alınarak belirleniyor. % 9’luk bir oranın da kısaca diğer faktörler olduğunu belirtelim.
Findeks kredi notunu hayatını hangi alanlarında kullanabileceğinizi merak edebilirsiniz? Bu sorunun yanıtını almak istiyorsanız ve aynı zamanda konuya dair bir video izlemek isterseniz Findeks internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sayede kredi notu ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını ayrıntılı bir şekilde karşınızda görmüş olacaksınız.  Özellikle yakın zamanda kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle mutlaka bu siteye uğramanızı tavsiye ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll