Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Keskin Nişancı Eğitimi Almak İster misiniz?


Ateşli silahları tanımak, bir silahı nasıl kullanacağınızı, saklayacağınızı ve doğru şekilde kullanacağınızı öğrenmek için hevesli iseniz sniper eğitimi almak isteyebilirsiniz. Resmi olarak Türkiye'de sniper eğitimi veya Türkçe karşılığı ile keskin nişancı eğitimi yalnızca Polis Akademisi öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri askerleri veya Türk silahlı kuvvetlerinin askeri okullarındaki öğrenciler için verilir. Fakat şimdi sivil olarak özel sniper eğitimi almak da mümkün!

Siviller için Keskin Nişancı Eğitimi Nasıl Alınır?

Birçok devlet kurumunun ve kolluk güçleri departmanının atıcılık ve uzman nişancı eğitim birlik personeli yanı sıra polis departmanlarının operasyon birimleri keskin nişancı yetiştirir. Özel keskin nişancılık eğitimi ise resmi bir eğitimi olmayanlar için tasarlanmış eğitim sürecidir. Bazı atış turnuvaları için hazırlanmak, her an başınıza gelmesi muhtemel bir saldırıya karşı hazırlıklı olmak veya konsantrasyonunuzu artırmak ya da sadece biraz aksiyon dolu zamanlar geçirmek için bile sniper atış eğitimi alabilirsiniz. Eğitim amacına uygun olarak farklılıklar gösteren özel keskin nişancı eğitim programları seçilebilir.

Nasıl Keskin Nişancı Olunur? Kadınlar için Keskin Nişancılık Eğitimi Var mı? 

Sivil sniper eğitimi için temel amaç, herhangi bir şekilde hedefe isabet ettirmek olduğu için eğitimler, optik kullanımı, menzil, rüzgâr ve mesafe tahmini ve nişancı silahın seçimi de dâhil olmak üzere temel eğitimler çok yönlü beceriler kazandırmaya yöneliktir. Aşamalı olarak kurs süresince ele alınan konular arasında; takip ve bireysel hareket, mühimmat hazırlama, zırh ve keskin nişancı tüfeği kullanımı, temel balistik ve belirli görev tanımlaması ve uzun mesafelerden atış yapmak gibi eğitimler yer alır. Genellikle keskin nişancı kursu, keskin nişancı uzmanları tarafından 3 haftalık aşamada gerçekleştirilir. Başarı ile tamamlayan kadın veya erkek tüm kursiyerlere keskin nişancı sertifikası verilir.

Kimler Keskin Nişancı Olabilir? Kimler Keskin Nişancı Olamaz?

Gönüllü olarak keskin nişancı eğitimi almak isteyen herkese isabetli atış yapabilmeye özgü becerilerle ilgili keskin nişancı eğitimi verilir. Eğitimin başarıyla tamamlanabilmesi için vücut bütünlüğünün tam olması, el, ayak, göz sorunları gibi herhangi bir rahatsızlığın olmaması önemlidir. Yasal sınırlamada katılımcılar en az 18 yaşında olmalıdır. Buna karşılık bir şiddet suçundan mahkûm olan bireylere, aşırılık yanlısı örgüt üyelerine veya terör suçları olan ya da insan haklarını ihlal eden aşırılık yanlısı hareketlere sahip insanların sniper kursuna katılmasına etik olarak izin verilmez.

Keskin Nişancı Eğitimi Nereden Alınır?

Keskin nişancı eğitimi ancak daha önce uzun süre keskin nişancılık yapmış, görevin zorluklarını ve püf noktalarını iyi bilen tecrübeli, yüksek donanımlı eğitmenlerden alınır. Bu noktada trajektor.com.tr/keskin-nisanci-sniper-egitimi linkine tıklayarak Trajektör ile tanışmanızı öneririz. Trajektör Eğitim ve Danışmanlık Merkezi özel eğitim hizmetlerimizde uzun menzilli atış dersleri ve keskin nişancı eğitim programları sunuyoruz.
Keskin nişancı eğitimi sürecinde şehirden uzak, güvenli, eğik atışlara olanak tanıyan ve farklı arazi şartlarında eğitim veriyoruz. Atış sonuçları için özel ölçülü kâğıtlar, mesafe hesabı için lazer mesafe ölçer, uzak mesafelerde mermi trajektörünü görmek için gözlem dürbünü ve hedef olarak Hardox çelik hedefler kullanıyoruz.
Keskin nişancı eğitimini, kişisel ihtiyaç ve gereklilikleri karşılayacak şekilde uyarlayabilir, farklı eğitim tavsiyeleri önerebiliriz. Becerilerini daha rutin ve planlı bir eğitimle geliştirmek isteyen sivil şahıslar için sürekli koçluk sağlayabiliriz. Özel eğitim sınıflarının esnek yapısı nedeniyle keskin nişancı eğitimi fiyatları, gün sayısına, eğitim programına, gereken eğitmen sayısına, nişancı menzil kullanımına ve diğer faktörlere bağlıdır.
Uzak hedefleri vurmayı öğrenmenin teknik zorluklarını ve stratejik doğasına olan tutkunuzu anlıyoruz. İşimizi profesyonelce yürütmenin gururunu yaşıyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek bu heyecan verici eğitim randevunuzu planlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll