Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Dekorasyon Puzzle'ının Tamamlayıcı Parçası: Halı Trendleri


Evlerimizin, iş yerlerimizin zeminini çevreleyen halılar özellikle sonbahar ve kış ayları gelip çattığı zaman gündemin ilk sıralarında yerini alıyor. Sizin de şu sıralar gündeminiz halı ise, bu yılın trend modellerinin hangi yönde şekilleneceğini incelemek için doğru yerdesiniz!

Model seçimi, evinizin dekorasyonu ve mobilyalarınızın bir ahenk yakalaması açısından mühim bir konudur. Halılar, ev dekorasyonunuzla koltuklarınız arasında bir köprü oluşturan, uyumu yakalamayı sağlayan kilit noktasıdır. Mobilyalarınızla uyumlu modelleri seçtiğinizde evinizin havası da tamamiyle değişir. Şimdi köklü tarihiyle başlı başına bir sanat eseri olma niteliği taşıyan halıların uçsuz bucaksız dünyasında kaybolma zamanı!

Eski Dönemin İnce İşlemeli Motifleri Hala Göz Önünde


Bu sezon da vintage halılar gündemdeki yerini koruyor. Avangard veya klasik tarzda döşenmiş bir eve sahipseniz, dekorasyonunuzu tamamlaması için üzerinde klasik çizgiler taşıyan ve çiçek motifi yoğunluklu desenlere sahip vintage tarzın kullanıldığı modeller isabetli bir seçim olacaktır. Osmanlı figürlerini yansıtan veya Helenistik dönemi hatırlatan çizgilerden oluşan modeller de 2020 yılı tasarımları arasında tercih edilecek. Bir fikir edinmek adına seçilmiş markaların etnik kilim desenli, ipek, saçaklı, dijital baskı halı çeşitlerini etraflıca incelemeye koyulabilirsiniz.

Çağa Ayak Uyduran Modern Halılarda Sadelik Ön Planda

Günümüz dünyasını evimde hissetmeyi seviyorum, diyorsanız bu konsept tam size göre! Modern tarzda mobilya ve perdeler kullandığınız bir eve sahipseniz, halılarınızın oda zemininini tamamen kaplamayan boyutlarda olmasına ve geometrik desenlere sahip olmasına, bütünlüğünü koruyan bir dekorasyon yakalamak için dikkat etmeniz gerekecek. 2020 yılında modern halı modelleri, rengarenk dokuma ve desenli modellerden ziyade düz renklerin hakim olduğu pastel tonlarında, ince, deri detayına sahip modellerden oluşacak.

Evin kendini en çok gösterdiği ortamlardan biri de salonlardır. Salonda modern tarz baz alınarak oluşturulacak bir dekorasyonda, minimal ve sade tasarımlı bir salon halısı kullanılması daha uygun olacaktır. Mobilya, koltuk takımı ve tamamlayıcısı olan halının gösterişli ve yoğun desenli olması tarzı daha geleneksel bir hale getireceğinden dolayı bu konseptte sade tercihler yapmanız yaşam alanınızın ferahlığı ve bütünlük açısından önemli. Kısa tüylü shaggy modelleri, kabartmalı, kesik çizgili tek renk modelleriyle düz renk halılar kategorisi bu tarz için iyi bir yol gösterici olabilir.

Tek İhtiyacınız Olan Elegan ve Romantik Bir Mutfak

2020 yılında canlı, samimi, hayat dolu bir mutfak konsepti gündemde olacak. Bu konseptin tamamlayıcı unsuru olan yumuşak bir mutfak halısı ise sizi zirveye taşıyacak. Renk cümbüşü oluşturan yolluklar ve parlak tonlardaki minik kilimlerle elegan çiçekleri buluşturduğunuzda mutfağınızda istenilen samimi ve romantik ortamı elde etmek hiç de zor olmayacak. Geçmişe romantik ve samimi bir dilde göz kırpmak istiyorsanız, eski halı parçalarının tamir edilerek birleştirilmesinden elde edilen ve birer sanat eseri olma özelliği taşıyan patchwork modellere de göz atabilirsiniz. Patchwork modellerde geri dönüşüm özelliği de ön plana çıkıyor. Mutfağınıza uygun modeli seçerken hangi tip seçeceğiniz mutfağınızın yerine ve şekline göre değişim gösterir. Büyük mutfaklarda dekoratif modeller mutfağın tam ortasına konumlandırılabilir, aynısı mini bir mutfak için de geçerli bir yöntemdir. Çizgili modeller özellikle mutfaklarda geniş ve ferah bir etki yaratmaları sebebiyle tercih ediliyor. Yuvarlak ve oval formlu doğal malzemelerden üretilen modeller ise sıcak bir ortam elde etmek adına kullanılıyor.

Bu noktada geniş bir yelpazeye sahip ürünleri ile öne çıkan Koçtaş, kalite gibi niteliklerle beraber cep dostu halı fiyatlarına da sahip! Pratik ve kolay kullanıma sahip Koctas.com.tr'den hemen beğendiğiniz modeli kolayca sipariş verebilir, güvenli alışveriş deneyimi ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll