Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Yaza Formda Başlamanın Pratik Yolu: Soğuk Lipoliz


Soğuk lipoliz bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Bel ve basen bölgesinde uygulama yapılabileceği gibi sırt, kol, gıdı, karın gibi çeşitli bölgelere de uygulanabilir. Bu işlem için geliştirilen bir aplikatör ve bölgeye yerleştirilen jel ped sayesinde cerrahi bir müdahale olmadan yağ dokuları dondurulur ve bu yağ dokularını vücudunuz üç ay içerisinde yakar. Bu uygulama sonrasında spor yapmanıza ya da diyet uygulamanıza gerek kalmaz ama sağlıklı yaşamak ve zinde kalmak için spor yapabilirsiniz.

Kimler Tercih Etmeli?
Soğuk lipoliz yoğun iş hayatı olan kişiler için en pratik incelme yöntemlerinden biridir. Uygulama sonrası iyileşme süreci günlük hayatınızı etkilemeyeceği için yoğun şehir hayatına hemen geri dönebilirsiniz. Uygulama bir saat sürer ve uygulama sırasında acı hissetmezsiniz. Bu bir saat içerisinde oturarak yaptığınız bütün aktiviteleri yapmaya devam edebilirsiniz. Seans sırasında acı hissetmeseniz de sonrasında geçici olarak kısa süreli ağrılar hissedebilirsiniz. Yine iyileşme sürecine dahil olarak birkaç gün içerisinde geçecek morluklar da görülebilir. Soğuk lipoliz sonrasında oluşabilecek bu gibi durumlar yaşam kalitenizi etkilemeyecektir. Beklenmedik bir durumla karşılaşırsanız doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tedavi için cinsiyet fark etmez. Erkeklerde özellikle sırt yağlarının yakılması için yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Tedavi için tek yapmanız gereken şey doktorunuzun tavsiyelerine uymaktır.

Yüze veya Koltuk Altına Uygulanabilir Mi?

Evet uygulanabilir. Kollardaki ve koltuk altındaki yağlardan kurtulmak oldukça zordur ama soğuk lipoliz tedavisiyle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Bunun yanında çene altında toplanan yağlar çok kilolu olmayan insanlarda bile rastlanabilen bir durumdur. Yine bu uygulamayla hızlıca sonuç alabilirsiniz. Çok yoğun çalıştığınız için ya da bilgisayar karşısında çok vakit geçirdiğiniz için göz çevresinde oluşan yağlanmayı ve göz altı torbalarını da soğuk lipoliz ile azaltmak mümkün.

Kaç Seans Almanız Gerekir?

Uygulamanın kaç seans olacağı ve ne kadar süre hangi bölgelere uygulanacağı gibi konular hakkında doktorunuz tedavi sürecinde sizi bilgilendirir. Soğuk lipoliz birçok bölgeye uygulanabiliyor olsa da sizin vücudunuzun hangi bölgelerine uygulanabileceği ilk muayenede doktorunuz tarafından belirlenir. Vücudunuzdaki yağ miktarına, yaşınıza ve kilonuza göre seans sayısı belirlenir. Bir seansta uygulanacak tedavi belli olduğu için bölgedeki yağ miktarına da bakarak doktorunuz gerekli olan seans bilgisini sizinle paylaşacaktır. Minimum iki ile dört seans arası uygulanır.

Soğuk Lipoliz Nasıl Bir Uygulamadır?

İncelmesini istediğiniz bölgedeki deri altındaki yağ dokusu çevresindeki dokulara zarar vermeden bir miktar ısıtılır ve sonra soğutulur. Bu sayede deforme olup küçülen yağ hücreleri zamanla vücuttan atılır. En fazla on iki haftalık bir süreç sonunda iki ile sekiz santim arası incelme görülür. İlk on beş günde siz ve çevrenizdekiler değişimi fark etmeye başlarsınız. Soğuk lipoliz tedavisinin en iyi yanlarından biri cildinizde sarkmalar olmadan derinizin vücudunuza göre form almasıdır.

Herkese Uygulanabilir Bir Tedavi Mi?

Soğuk lipoliz hamilelere, henüz doğum yapmış ve emziren kadınlara uygulanmaz. Bunun dışında bazı kronik rahatsızlıkları olan hastalara için de uygun değildir. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Hamilelikten dolayı sarkmış karın bölgenizi sıkılaştırmak için etkili bir yöntemdir. Belli bölgelerde yağlanma sorunu olan hastalarda rahatlıkla uygulanabilir. Diyete ve spora rağmen kilo veremeyen ve bu yüzden psikolojik sıkıntı yaşayan hastalarda da tedavi olumlu sonuçlanır.

Unutmayın, yaza geçen yıla göre daha fit girmeniz bu yöntemle mümkün, üstelik olabilecek en rahat şekilde... Randevu ve soğuk lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu ile iletişim kurabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll