Ter Lekelerine Doğal Çözüm Düğmelerle Dekorasyon Fikirleri Fotoğraf Baskılı Mum Yapımı Doğal Olarak Tüylerden Kurtulun Bebek Pudrasının Farklı İşlevleri

Yepyeni Gençlik İksiri: Kolajen

 


Önemli bir protein bileşimi olan kolajenler ciltte, saçta, kemiklerde, kaslarda ve dokularda bulunur. Temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek olan kolajenler, son zamanlarda kozmetik alanında önemli bir yer teşkil ediyor. Cilt hücrelerinin onarılmasında ve yenilenmesinde başrol oynayan kolajenlerin ne yazık ki yaşlandıkça üretimi azalır. Bu durum kırışıklıklara ve sarkmalara sebebiyet verir. Cilt elastikiyetini geri kazanmak ve yaşlanma belirtilerine meydan okumak için kolajenler; besin takviyesi, serum ya da krem formunda oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. En kaliteli ve güvenilir kolajen takviyeleri ya da cilt ürünleri için Watsons’ın sunduğu avantajlardan faydalanarak size en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Besin Takviyesi Olarak Kolajen


İlerleyen yaş ile birlikte azalma gösteren kolajen sebebiyle ciltte kuruluk, kırışıklık, selülit ve sarkma gibi durumlar ortaya çıkar. Bunun yanı sıra fazla güneşe maruz kalma, sigara kullanımı, stres, sağlıksız beslenme ve C vitamini eksikliği kolajen üretiminin azalmasına sebep olur. Kolajenler çeşitli gıdalarda bulunsa da vücudun ihtiyacını karşılayamadığı için besin takviyelerine başvurulur. Cilt ve doku hasarını en aza indirmek, parlak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için kolajen takviyelerinden faydalanabilirsiniz. Kolajen hapı ya da şase formda suya karıştırılarak tüketilen ürünlerden dilediğinizi seçerek cildinize değerli bir yatırım yapabilirsiniz. Watsons’ın sunmuş olduğu Eva Collagen Beauty Elixir ile daha genç ve canlı bir cilt elde edebilirsiniz. 

Kolajen Takviyeleri Nasıl Kullanılır? Hap, şase ve toz halinde farklı formlarda sunulan takviyeleri günün herhangi bir saatinde kullanabilirsiniz. Yetişkinler için uygun olan kolajen takviyelerini günlük birer porsiyon şeklinde tüketmelisiniz. Yapılan klinik çalışmalar ve uzmanlara göre 8-12 hafta düzenli olarak kullanılabilir. Bu süreçten sonra cildinizi gözlemleyerek kendi kürünüzü oluşturabilirsiniz. Ürünlerin etki etme süresi cilt tipi, kırışıklık seviyesi, metabolizma hızı, beslenme, yaşam şekli ve alışkanlıklar gibi pek çok faktöre bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu sebeple 2-3 aylık kullanım sonrasında aynı süreyle ara verilerek senede 1 ya da 2 kür uygulayabilirsiniz. Yaşlanma belirtileri ve çevresel faktörlerin olumsuz etkilerini cildinizden silecek olan kolajen takviyeleri ile ışıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Cilt Bariyerini Güçlendirin

Cildinizi dışarıdan destekleyerek de daha dolgun ve parlak bir cilt elde edebilirsiniz. Kolajen serum ve krem gibi ürünlerden faydalanarak güneş ve sivilce izlerinden kırışıklıklara kadar istenmeyen birçok cilt kusurunu yok edebilirsiniz. Cildinize kaybettiği ışıltıyı ve elastikiyeti geri kazandıran bu ürünlerle cildinizin nem bariyerini yeniden yapılandırabilirsiniz. Procsin Anti Aging Collagen Yüz Serumu kolajen üretimine destek vererek cilt dokusunun daha sağlıklı ve güçlü bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur. İçeriğiyle günlük kullanıma uygun olan serumu gece yatmadan önce temiz cilde dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz. Kolajen krem formlarını deneyerek gün içerisinde de cildinizi destekleyecek olan ürünleri keşfedebilirsiniz. M. Asam Collagen Boost 24H Krem ile cildinizi 24 saat koruyabilir, kırışıklıklara meydan okuyabilirsiniz. İçerisinde bulunan jojoba yağı, macadamia fındığı yağı gibi doğal besleyici ürünlerle cildinize yoğun bir bakım yapar. Temiz cildinize, boyun ve yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 

Sıkı ve doğal ışıltılara sahip bir cildin gizli iksiri olan kolajenler cildin ihtiyacı olan dayanıklılığı sunar. Genç ve daha sağlıklı bir görünümün kapılarını aralayan bu ürünleri keşfederek siz de yaşlanma belirtilerini cildinizden silebilirsiniz. Bakım rutininize kolajen içerikli ürünler ve kolajen takviyeleri eklemek için Watsons’ın sunmuş olduğu fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Kaliteli içerikleri ve her bütçeye uygun kolajen fiyat yelpazesi ile siz de hemen Watsons’tan ihtiyacınız ürünü satın alarak cildinize değerli bir yatırım yapabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bak bu harika dedirten harika esintiler ve öneriler için facebook sayfama davetlisiniz...
×
bloggerProvided by Blogolect

Bak Bu Harika | Dekorasyon, Makyaj, Alışveriş ve Moda Bloğu 2014. Buket DİNSEVER | Destek - Blogger

Tasarım-Değmesin yağlı boya

Auto Scroll Stop Scroll